V Lipovci se zřítila střecha

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2017
V Lipovci se zřítila střecha
Déle jak tři hodiny zasahovaly sobotu 4.února 2017  čtyři desítky hasičů z šesti jednotek v Lipovci na Blanensku. Zřítila se zde část střechy a štítové zdi. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.
Kolem patnácté hodiny jsme na tísňové lince obdrželi informaci o částečné destrukci objektu v obci Lipovec na Blanensku. Operační důstojník vyslal na místo postupně profesionální jednotky z Blanska a Brna (stanice Líšeň a Lidická) a dále dobrovolné jednotky z Lipovce, Jedovnic a Senetářova.
Po prvotním průzkumu velitel zásahu vyloučil přítomnost osob nebo zvířat v poškozeném objektu. Po konzultaci s přivolaným statikem hasiči provedli zabezpečení objektu tak, aby nedošlo k dalšímu poškození majetku nebo ohrožení zdraví a životů osob.
Zásah hasiči ukončili po více jak třech hodinách předáním místa události představiteli obce.
Filip Venclovský
HZS Jihomoravský kraj