Z hořícího bytu v sobotu hasiči v Brně zachránili ženu v bezvědomí. Z okolních bytů evakuovali 12 osob. Hořet začalo v pátek krátce před půlnocí pravděpodobně od ledničky.

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

10.07.2017
Z hořícího bytu v sobotu  hasiči  v Brně zachránili ženu v bezvědomí. Z okolních bytů  evakuovali 12 osob. Hořet začalo v pátek krátce před půlnocí pravděpodobně od ledničky.
Do hořícího bytu , v sobotu,  8. července 2017 ,v devátém patře hasiči  museli vniknout násilím. Při průzkumu  nalezli ženu v bezvědomí, kterou  vynesli z bytu a poskytli jí první pomoc. Z okolních bytů  následně evakuovali dalších 12 osob. Po uhašení plamenů a odvětrání zakouřených prostor se obyvatelé mohli bezpečně vrátit zpět do svých domovů. Strávili tak na nucené procházce přibližně 30 minut.
Požár, který dost možná vznikl od ledničky, se podařilo uhasit jedním vodním proudem. Předběžná

David Jirouš
firebrno.cz