Obrovský požár zničil stánky na tržnici u Chebu. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů s dvaceti zásahovými vozidly včetně kolegů z německého Waldsassenu

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

07.11.2017
gg.jpg
Požár stánků na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu nahlásili svědci na tísňovou linku hasičů v pondělí, 6.listopadu 2017,  po deváté hodině večer. Na místo okamžitě vyjeli hasiči z Chebu a také posilové jednotky z okolí.

hju.jpg
 Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů s dvaceti zásahovými vozidly včetně kolegů z německého Waldsassenu. Požár zasáhl přední část tržnice, zhruba čtvrtinu celkového počtu prodejních stánků.
ii.jpg
Oheň se rychle šířil a hasiči měli informaci, že v některých stáncích je uskladněna i zábavní pyrotechnika. Během likvidace plamenů došlo k několika iniciacím této pyrotechniky. Hasiči dostali požár pod kontrolu do hodiny a půl od nahlášení. Nadále pokračovalo dohašování, které komplikovalo množství zboží ve stáncích.
ooo.jpg
Po půlnoci se některé jednotky hasičů začaly vracet na základny, celou noc pak na místě zůstali hasiči z Chebu a kolegové od policie, společně prováděli neustálou kontrolu místa požáru. Kontrola a dohašování pokračovalo i během úterního dopoledne, kdy se na požářiště vrátili vyšetřovatelé požárů.
Příčina a výše škody je v šetření. Celá událost se obešla bez zranění.
Zasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, AŽ 30 Camiva, VEA Toyota)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7)
HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania, CAS 32 T815)
JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault, DA)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
JSDH Hazlov (CAS 32 T815)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
FFW Waldsassen

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj