Požár trávy se rozšířil i na část tržnice v Chebu

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2018
Požár trávy se rozšířil i na část tržnice v Chebu
pozar32.jpgŠest jednotek hasičů a také kolegové z německého Waldsassenu zasahovalo v pondělí 27.srpna 2018 odpoledne v Chebu.

whla.jpg

pozar-T.jpgTropické počasí sice už skončilo, sucho a riziko rychlého šíření požárů ale přetrvává Proto také původně vyjížděli k hlášenému požáru trávy za tržnicí Svatý Kříž.

qqqq.jpg
hasicsk-aut.jpgKdyž hasiči dorazili na místo, zjistili, že požár se už rozšířil také na kontejnery v zadní části tržnice. Okamžitě tak požádali o posily a rozdělili místo události na hašení hořící trávy na ploše zhruba 500 metrů čtverečních a na hašení zasažených kontejnerů. Požár se nerozšířil na prodejní část tržnice, nebylo nutné evakuovat prodejce ani nakupující. Hasiči museli za asistence policie násilně otevřít přes dvacet kontejnerů, v pěti z nich hořelo.

q.jpg

Bylo nutné vynést vše uskladněné z kontejnerů a důkladně prolít vodou. Zásah trval přes dvě hodiny, podle vyjádření trhovců je bez škody.

pozar-T.jpgBěhem pondělního odpoledne zasahovali hasiči u dalších požárů suchého porostu, a to u Dolního Žandova, Pšova a Hájku.

hasic22.pngZasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7)
HZS Sokolov (CAS 30 T815-7)
HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania, CAS 32 T815, CAS 30 Scania)
JSDH Háje (CAS 15 Renault)
JSDH Kynšperk (CAS 30 T815-7)
JZDH Březová (CAS 20 T815)
FFW Waldsassen

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj