Po nárazu do stromu museli hasiči řidiče vyprostit

29.04.2021 | Kostelec nad Orlicí/ Královéhradecký kraj
Po nárazu do stromu museli hasiči řidiče vyprostit

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 29. 4. 03:48

Na silnici č. 11 mezi Kostelcem nad Orlicí a Doudleby nad Orlicí havarovala před 4. hodinou ranní dodávka. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu. Uvnitř auta zůstal zaklíněný zraněný řidič. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí. Hasiči zraněného člověka vyprostili a předali do péče zdravotnických záchranářů, na místě byla také posádka letecké záchranné služby s vrtulníkem. Jednotky dále zajistily havarované vozidlo proti vzniku požáru a pomohly s překládkou převáženého nákladu do jiné dodávky. Provoz na komunikaci byl při provádění záchranných a likvidačních prací řízen kyvadlově. Místo zásahu si následně převzali příslušníci Policie ČR, kteří budou zjišťovat okolnosti vzniku dopravní nehody.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje