Pondělní dopravní nehody

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

13.07.2021 | Královéhradecký kraj
Pondělní dopravní nehody

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 12. 7. 2021 celkem 26 událostí, z toho 8 dopravních nehod.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 05:54
O tragické dopravní nehodě informujeme zde: Tragická nehoda v Hradci Králové

Sadová – dopravní nehoda – 10:28
U dopravní nehody dvou osobních vozidel a dodávky zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hořice a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí. Posádky vozidel zkontrolovali zdravotničtí záchranáři, dvě osoby byly následně převezeny do nemocnice. Hasiči zajistili místo zásahu, z jednoho vozidla unikla chladicí kapaliny. Jednotky řídily v místě nehody provoz, následně se postaraly o odstranění následků nehody.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 17:43
Do části Chudonice mířili profesionální hasiči z Nového Bydžova, na Revoluční třídě došlo ke střetu osobního vozidla s cyklistou. Jedné zraněné osobě poskytla jednotka první předlékařské ošetření, následně byl pacient převezen posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 12:06
V ulici Na Cihelnách na silnici č. 37 zasahovala profesionální jednotka hasičů z Jaroměře, odstranila zde následky dopravní nehody dvou osobních automobilů. Vozidla se střetla před přechodem pro chodce. Zdravotnická záchranná služba prohlédla na místě dvě osoby, jedna z nich byla poté transportována do nemocnice. Hasiči zabezpečili místo zásahu a postarali se o úklid vozovky od uniklých provozních kapalin.

Jaroměř – dopravní nehoda – 13:14
Nedaleko místa předchozí dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u další události, opět u střetu dvou osobních vozidel u křižovatky s ulicí Velichovskou. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo zásahu a zkontrolovali, zda z vozidel neunikají provozní kapaliny. Auta pak jednotka odstavila mimo komunikaci a místo nehody uklidila.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

České Meziříčí – dopravní nehoda – 10:49
V ulici Malé meziříčí zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Černilov u nehody osobního vozidla. Auto mělo narazit do stromu, jedna osoba byla při nehodě zraněna. Jednotky zajistily místo zásahu a provedly úklid komunikace.

Opočno – dopravní nehoda – 15:01
Na silnici č. 304 mezi obcí Přepychy a Opočnem havaroval osobní automobil, který zůstal stát převrácený na střechu na silnici a tvořil překážku v provozu. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno. Jeden člověk byl zraněn. Hasiči zajistili havarovaný vůz, převrátili jej zpět na kola a umístili mimo vozovku, k úniku provozních kapalin nedošlo.

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 17:04
Nehoda osobního automobilu se stala na silnici č. 14 v obci Bílý Újezd. Osobní vozidlo narazilo do vleku před ním, jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Dobruška a JSDH Solnice. Hasiči zajistili místo zásahu, zajistili nabourané vozidlo proti vzniku požáru, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a postarali se o úklid místa nehody.

Dopravní nehoda osobního vozidla u OpočnaDopravní nehoda osobního vozidla u Opočna

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje