Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje
¨

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 20. 6. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:44
HK-BRn1.jpg
V Brněnské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Stala se zde dopravní nehoda dvou nákladních a jednoho osobního automobilu. Nehoda se obešla bez zranění. Jeden z nákladních automobilů převážel jako náklad barvy, které se částečně rozlily na vozovku. Asi 20 litrů barev museli hasiči naředit, po zaschnutí zasypali vše sorbentem a komunikaci opláchli. Po překládce nákladu provedla jednotka ještě opláchnutí návěsu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:05
Jednotka z centrální hradecké stanice zasahovala v Markovické ulici u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Následně odklidili havarované vozy mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 10:40
Profesionální jednotka z Nové Paky zasahovala u dopravní nehody dodávky s vlekem a motocyklu. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná. Osoba z motocyklu utrpěla vážné zranění a na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči pomohli záchranářům s poskytnutím prvotní neodkladné péče a následně asistovali při transportu zraněné osoby do vrtulníku. Po došetření nehody policisty zajistila jednotka úklid komunikace.

Jičín – únik látek na komunikaci – 11:48
jicin-obchv1.jpg
Na obchvatu Jičína zasahovala profesionální jednotka z Jičína. Při jízdě kamionu došlo k proražení nádrže, přičemž na vozovku vytekla asi polovina jejího objemu. Únik se podařilo hasičům rychle zastavit, ale bylo nezbytné nádrž vyprázdnit. Zbytek nafty tak jednotka přečerpala z poškozené nádrže do druhé za pomoci čerpadla. Následně provedli hasiči úklid komunikace, kde uniklou kapalinu zasypali sorbentem.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 10:29
nachod1.jpg
V ulici 1. Máje zasahovali profesionální hasiči z Náchoda u dopravní nehody osobního automobilu se zraněním jedné osoby. Vůz narazil do sloupu elektrického vedení. Hasiči místo nehody zajistili, havarované vozidlo odklidili a předali místo zásahu energetikům, kteří se postarali o poškozený sloup.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 15:53
cerv-kostel3.jpg
Ve Lhotě za Červeným Kostelcem zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce u dopravní nehody bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny. Provoz byl v místě nehody po dobu zásahu řízen kyvadlově. Jedno z vozidel stálo po nehodě na komunikaci a nebylo jej možné odtlačit, protože mělo uražené kolo. Hasiči pomohli s jeho naložením na odtah.

Náchod – požár – 17:32
Na oznámení, že vychází dým ze stromu, vyjeli profesionální hasiči z Náchoda do Komenského ulice. Strom malého vzrůstu hořel v kořenovém systému. Jednotka prolila místo vysokotlakou vodou. Událost se obešla beze škody.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 22:25
cer,kostelc1.jpg
V části Horní Kostelec zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce. Stala se zde dopravní nehoda osobního automobilu. Vůz havaroval v křižovatce s odbočkou na Hronov a narazil mimo komunikaci do keře. Jednu osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči místo nehody zajistili a naložili havarovaný vůz na odtah.

Červený Kostelec – požár – 22:49
K hořícímu lesnímu porostu na velmi malé ploše vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda spolu s dobrovolnou jednotkou z Červeného Kostelce do Lhoty za Č. Kostelcem. Požár byl naštěstí byl velmi malého rozsahu. Událost se obešla beze škody. Příčina požáru je nyní předmětem vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lípa nad Orlicí – únik látek na pozemní komunikaci – 05:21
V prostoru čerpací stanice vyteklo při přečerpávání větší množství nafty na komunikaci a část pohonných hmot se měla dostat také do kanalizace. Na komunikaci zůstala skvrna asi v rozsahu 10x2 m, do kanálu vyteklo jen velmi malé množství. Hasiči naftovou skvrnu zasypali sorpčním materiálem a povrch uklidili.

Rybná nad Zdobnicí – dopravní nehoda – 14:02
Ryvna-nZ1.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a ze Žamberka zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se stala na komunikaci I/11 mezi Rybnou nad Zdobnicí a Helvíkovicemi. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, z toho jedna byla transportována sanitkou do zdravotnického zařízení. Hasiči místo nehody zajistili, provedli protipožární opatření a unikající provozní náplně zasypali sorbentem. Po dobu zásahu a ošetřování osob byla komunikace na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Jedno z vozidel naložili hasiči na odtahovou službu, druhé se nacházelo mimo komunikaci a provozu nijak nepřekáželo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 11:04
Adamov1.jpg
V části Adamov likvidovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice požár osobního automobilu. Vůz hořel v motorové části, hasiči dostali požár velmi rychle pod kontrolu. Zlikvidovali jej pomocí hasicích přístrojů. Poté pomohli s naložením nepojízdného vozu na odtah. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje