Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 23. 8. 2018 celkem 26 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Dolní Přím – technická pomoc – 02:28
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská pomáhali v domě v obci Dolní Přím, kde obyvatelé objevili sklep plný vody. Hasiči uzavřeli hlavní uzávěr vody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Libošovice – dopravní nehoda – 17:40
U dopravní nehody osobního automobilu, která se stala na katastrálním území části Malechovice, zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky. Vůz havaroval po střetu se zvěří a převrátil se na bok. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotky provedly na místě události protipožární opatření a odpojily akumulátory.

Holovousy – dopravní nehoda – 20:15
holovousy1-(1).jpg
Na komunikaci I/35 na úrovni obce Holovousy havarovala večer tři osobní vozidla a jeden nákladní automobil. Na místo vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic a mířila sem také profesionální jednotka z Jičína. Dva vozy skončily po nehodě mimo komunikaci. Hasiči všechny havarované automobily zabezpečili proti vzniku požáru a do příjezdu policistů usměrňovali provoz. Po zadokumentování místa nehody policií odstranili hasiči překážející auta mimo komunikaci, aby mohl být obnoven provoz. Nakonec zajistily jednotky úklid komunikace. Nehoda si vyžádala jedno zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velké Poříčí – požár – 01:40
Profesionálním hasičům z Náchoda byl před druhou hodinou ranní vyhlášen poplach z důvodu nahlášeného požáru chaty. Požár se šířil z venku od elektrického rozvaděče. Jednotce se jej podařilo podchytit v začátku. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 290 tisíc korun.

Brzice – požár – 07:42
Před 8. hodinou ranní vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Hořiček k požáru lesní hrabanky v části Žďár. Požár nebyl velkého rozsahu, hrabanku hasiči prolili vodou. Událost se obešla beze škody.

Náchod – technická pomoc – 18:08
Profesionální jednotka hasičů z Náchoda odstraňovala vzrostlý dub, který spadl na cyklostezku v části Malé Poříčí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Borovnice – dopravní nehoda – 07:31
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních vozidel v části Rájec. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, které poskytli hasiči první předlékařskou péči, poté si ji převzali záchranáři. Po došetření nehody odstranili hasiči jedno z havarovaných vozidel pomocí navijáku mimo komunikaci a druhé vozidlo odtáhli.

Dobruška – technická pomoc – 14:36
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli do ulice Poddomí, kde měli obyvatelé domu podezření na únik oxidu uhelnatého. Hasiči skutečně naměřili koncentraci 20 jednotek. Úniku vznikl s největší pravděpodobností závadou na plynovém kotli. Jednotka místnost odvětrala a kotel odpojila.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – dopravní nehoda – 09:22
upice2-(1).jpg
V Poděbradově ulici zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice. Při nehodě došlo ke zranění řidičů z obou vozidel. Jednotky místo události zajistily a také uklidily komunikaci od uniklých pohonných hmot.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 15:10
dvur-kralove1-(1).jpg
Požár travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč likvidovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hajnic a Žirče. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje