Při požáru technologií ve výrobní hale ve Velkém Poříčí

09.03.2022 | Velké Poříčí/ Královéhradecký kraj
Při požáru technologií ve výrobní hale ve Velkém Poříčí

Velké Poříčí – požár – 9. 3. 10:26

Osmi jednotkám hasičů byl postupně vyhlášen poplach v dnešních dopoledních hodinách, v 10:26 hod. přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru ve výrobní hale podniku v ulici Náchodská ve Velkém Poříčí. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Jednotky měly informaci, že došlo k požáru vulkanizační pece, už při jejich příjezdu byl vidět stoupající kouř. Průzkumem zjistily, že se požár rozšířil vzduchotechnikou až ke střeše haly. Zasahující hasiči museli pracovat v dýchací technice, prostory byly silně zakouřené, vše pak komplikoval velký žár. Pomocí termokamery se podařilo rychle vyhledat hlavní ohnisko a už v 10:56 hod. byl požár lokalizován. Dále jednotky vyhledávaly skrytá ohniska a prostory odvětrávaly. V 12:53 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru, hasiči pak ještě pomohli s likvidací hasební vody. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Předběžný odhad výše škody je asi 7 milionů korun. Jednotkám požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi 30 milionů korun. Příčinou požáru byla technicko-provozní závada.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda, JSDH Hronov, Červený Kostelec, Velké Poříčí, Police nad Metují, Náchod, Horní Radechová a dobrovolná jednotka hasičů podniku. Ta bude provádět zároveň dohlídku nad místem.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK + JSDH