Tragicky skončil střet vlaku s dodávkou v Kostelci nad Orlicí

26.04.2021 | Kostelec nad Orlicí/ Královéhradecký kraj
Tragicky skončil střet vlaku s dodávkou v Kostelci nad Orlicí

Kostelec nad Orlicí – železniční dopravní nehoda – 26. 4. 12:17

Srážka osobního vlaku s dodávkou na železničním přejezdu v Kostelci nad Orlicí byla na krajské operační a informační středisko ohlášena krátce po 12. hodině. Na místo byla vyslána profesionální jednotka požární ochrany ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí, zároveň vyjela i drážní jednotka hasičů z České Třebové.

Z dodávky byla bez nutnosti použití hydraulického nářadí vyproštěna jedna osoba, u které byla okamžitě zahájena neodkladná resuscitace. Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě při provádění první pomoci, na místě byl připraven i vrtulník letecké záchranné služby. Přes veškerou snahu všech zasahujících osoba svým zraněním podlehla.

Zdemolované vozidlo jednotky zajistily a provedly na něm opatření proti vzniku požáru. Vlak dotlačil automobil na sloup s elektrickým osvětlením, na místě byla poškozena také výhybka.

Ve vlaku cestovalo i s personálem dopravce 19 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči provedli evakuaci cestujících, lidem pomohli ven po nastavovacích žebřících a doprovodili je na blízké nádraží.

Místo zásahu bylo následně předáno drážním hasičům, na místě zůstala státní i městská policie.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK