Zásahy hasičů 7. únor 2017

08.02.2017
Zásahy hasičů 7. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Tři jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z hradeckých částí Třebeš a Malšova Lhoty byly šest minut po poledni přivolány k hlášenému požáru v obchodním centru v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že v objektu dochází k výměně čidel elektrické požární signalizace bez předchozího nahlášení na operační středisko. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na své základny.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky hasičů zasahovaly včera dopoledne u nehody osobního vozidla zn. Lada, které sjelo ze silnice mezi Rybnou nad Zdobnicí a Žamberkem. Na místo určení vyjeli v 08:53 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Řidiče, který zřejmě zkolaboval za volantem a sjel do příkopu, oživovali svědek události za asistence řidiče převozní sanity. Po příjezdu jednotek na místo hasiči pokračovali v zahájené resuscitaci až do příjezdu záchranné služby a příletu vrtulníku Letecké záchranné služby Hradec Králové. Přes veškerou snahu všech zúčastněných lékař konstatoval smrt staršího muže. Příčiny a okolnosti tragické události šetří Policie ČR. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí vyjeli v 18:56 hodin k ohlášenému úniku plynu v domě v ulici V Sítinách v Týništi nad Orlicí. Únik nebezpečného oxidu uhelnatého hlásilo nainstalované čidlo na detekci plynu. Majitel domu uzavřel přívod plynu do kotle a místo odvětral. Hasiči zkontrolovali dům a provedli kontrolní měření, které neprokázalo zvýšenou koncentraci oxidu uhelnatého v ovzduší. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala večer u obce Bačetín. Na místo události vyjeli ve 22:20 hodin profesionální hasiči z Dobrušky. Řidič osobního vozidla Renault Megane z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a skončil částečně v příkopu. Z vozidla neunikly provozní náplně ani pohonné hmoty. Hasiči vytáhli pomocí navijáku automobil zpět na vozovku.

Územní odbor Náchod a územní odbor Trutnov
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územních odborů Náchod a Trutnov nezasahovaly u žádných událostí.

Územní odbor Jičín
Jednotka profesionálních hasičů z Jičína byla ve 21:08 hodin přivolána k údajnému úniku plynu v bytovém domě v jičínské ulici Českých bratří. Hasiči provedli průzkum celého domu a nenaměřili žádnou koncentraci plynu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje