Zásahy hasičů HK 28. února 2017

01.03.2017
Zásahy hasičů HK 28. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v 01:03 hodin přivolána do budovy Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Třebešské ulici, kde došlo k masivnímu úniku vody. Tekoucí voda z poškozeného hydrantu zatopila patro, schodiště i přízemí budovy. Hasiči nasadili dva speciální vysavače na vodu a kalové čerpadlo a zhruba pět centimetrů vody odčerpali. Menší množství vody po odčerpání vymetli košťaty a ručně vytřeli. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 07:39 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla na hlavní silnici č. I/37 mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Ve směru na Pardubice havaroval osobní automobil Škoda Felicia, který skončil v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a po příjezdu odtahové služby pomohli s vyproštěním vozidla z příkopu.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Černilova byly v 16:10 hodin přivolány k údajnému zahoření elektrické zásuvky v bytovém domě v Černilově. Provedeným průzkumem hasiči zjistili, že se nejedná o závadu na elektroinstalaci, ale o špatné komínové těleso. Kvůli špatnému technickému stavu došlo k žhnutí omítky v místech, kudy procházel komín. Velitel zásahu zakázal obyvatelům domu používání kotlů pro vytápění do doby revize odbornou firmou.

Tři jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové, stanice Pražská a dobrovolných hasičů z hradecké místní části Třebeš byly v 16:35 hodin přivolány k hlášenému požáru v hradecké studijní knihovně. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že bylo poškozeno tlačítko elektrické požární signalizace. Jednotky se postupně vrátily zpět na základny.

Jednotka dobrovolných hasičů z hradecké městské části Plácky likvidovala po 18. hodině požár odpadkového koše na zastávce MHD v Komenského ulici v Hradci Králové. O třicet minut později vyjeli k hlášenému požáru odpadkového koše v ulici I. Herrmanna také profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Ti zlikvidovali požár jednoduchými hasebními prostředky.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Tři jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolných hasičů z Třebechovic pod Orebem a Týniště nad Orlicí vyjely v 06:18 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u čerpací stanice v Týništi nad Orlicí. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a ošetřena záchrannou službou. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Poté pomohli s naložením vozidel na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli v 07:31 hodin k dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici v Dobrušské ulici v Novém Městě nad Metují. Kamion skončil převrácený na bok v příkopu. Řidič vyvázl bez zranění. Z poškozené nádrže kamionu došlo k nepatrnému úniku pohonných hmot, které hasiči zachytávali do sorbčních textilií. Přeložení nákladu desek a palet a vyproštění vozidla si zajistil majitel vlastními prostředky. Velitel zásahu předal místo události Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na základny.

Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Hostinného zasahovali u nehody nákladního vozidla u Dolní Kalné. Hasiči vyprostili z kabiny zraněného řidiče. Kamion skončil mimo komunikaci, kde došlo k převrácení návěsu. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem odčerpávala vodu ze sklepa rodinného domu ve Zborovské ulici ve Dvoře Králové nad Labem.

Bez zranění se obešla nehoda dvou osobních vozidel u obce Střítež. Na místo události vyjeli v 17:08 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hajnice, kteří provedli protipožární opatření u obou havarovaných vozidel. Jedno pomohli vyprostit a naložit na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje