Zásahy hasičů HK dne 21. února 2017

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů HK dne 21. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Královéhradečtí profesionální hasiči ze stanice Pražská byli včera v 07:29 hodin přivoláni k dopravní nehodě v hradecké ulici Pálenecká. Řidička osobního vozidla Škoda Octavia z dosud nejasných příčin narazila do sloupu s hlavním uzávěrem plynu u rodinného domu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že nedošlo k poškození uzávěru a úniku plynu. Osobní vůz zajistili proti požáru a odpojili autobaterii. Na místo přivolali pracovníky plynáren, kteří zajistili poškozený sloup. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice HK – Pražská)

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská vyjela v 10:38 hodin k dopravní nehodě dvou vozidel na hlavní silnici č. I/33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. U odbočky na Lochenice se srazilo osobní vozidlo Mercedes s nákladním autem. Při příjezdu hasičů stála obě vozidla na vedlejší silnici a neblokovala hlavní silniční tah. Hasiči odpojili u osobního auta autobaterii. Při střetu unikla na vozovku nafta, kterou hasiči zasypali sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění obou řidičů. (foto: stanice HK – Pražská)

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli v 11:12 hodin přivoláni k úklidu silnice mezi obcemi Zachrašťany a Zadražany, kde se z vozidla vysypala chlévská mrva. Ta znečistila vozovku v délce zhruba 70 metrů. Při příjezdu hasičů již pracovníci družstva nakládali vysypaný hnůj. Hasiči pomohli s jeho naložením a pomocí vodního proudu očistili vozovku od zbytků mrvy.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Dobrušky byli ve 14:15 hodin přivoláni k nouzovému otevření bytu v obci Dobré, jehož uživatel neotvíral. Jednotka nakonec nemusela zasahovat.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí byly včera v 15:29 hodin přivolány k dopravní nehodě, která se stala u obce Vyhnánov. Osobní vozidlo zn. Citroën Xsara skončilo mimo vozovku v poli. Při nehodě byli zraněni tři lidé, kterým hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranářů byly všechny osoby předány k další péči. Hasiči zabezpečili osobní vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Z havarovaného vozidla neunikly žádné provozních kapaliny ani pohonné hmoty. Majitel automobilu si zajistil odtažení vlastními prostředky. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka dobrovolných hasičů z Vamberka uvolňovala včera večer ledové kry, které uvízly na koruně jezu ve Vamberku.

Územní odbor Náchod
Tři jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, dobrovolných hasičů z Náchoda a Vysokova byly v 11:11 hodin přivolány k požáru v obci Vysokov. Při příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení. Pracovníci bez předchozího nahlášení na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje pálili odpad po demolici odchovny prasat. Nedaleko místa požáru bylo zřízeno čerpací stanoviště, odkud se z místního hydrantu čerpala voda na uhašení. Požár byl lokalizován krátce po poledni a nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 15:14 hodin k dopravní nehodě dvou vozidel u obce Kramolna. Při střetu osobního vozidla Ford Fiesta s dodávkou Mercedes byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli u vozidel protipožární opatření a odpojili autobaterie. Při nehodě byly poškozeny dopravní značka a telefonní sloup. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči pomohli s naložením obou vozidel na odtah.

Jednotka dobrovolných hasičů z Adršpachu odčerpávala před 20. hodinou vodu ze sklepa bytového domu v Horním Adršpachu.

Územní odbor Trutnov
Jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk prováděla ořez dřevin podél železniční trati v Malých Svatoňovicích.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli v 09:02 hodin přivoláni k vyproštění uvízlého nákladního vozidla v ulici Borovičky ve Dvoře Králové nad Labem. Vůz skončil částečně nakloněný nad příkopem. Hasiči ho pomocí navijáku cisterny vytáhli zpět na vozovku.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Úpice vyjely v 10:24 hodin na pomoc řidiči polského kamionu, který uvízl v ulici V Důlni v Úpici. Řidič za navigace hasičů bezpečně vycouval z úzké ulice.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel na náměstí Osvobození v Trutnově. Na místo události vyjeli krátce před polednem profesionální hasiči z Trutnova, kteří již pouze odstranili nečistoty z vozovky.

Vrchlabští profesionální hasiči vyjeli v 17:39 hodin k odstranění stromu, který spadl na komunikaci v ulici Kamenná cesta ve Vrchlabí.

Územní odbor Jičín
Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky vyjela v 08:24 hodin k hlášenému prolomení ledu se dvěma lidmi na rybníku Fařina v Nové Pace. Hasiči pomocí speciálním prostředků vytáhli z ledové vody dva lidi. Jednalo se o prověřovací cvičení jednotky profesionálních hasičů.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje