Zásahy hasičů HK od 11. do 12. března 2017

13.03.2017
Zásahy hasičů HK od 11. do 12. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v sobotu 11. března 2017 v 00:46 hodin na žádost Policie ČR k úklidu chodníku v ulici Náhon v Hradci Králové.

Krátce před půl druhou v noci vyjeli na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Buzulucká v Hradci Králové.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla, která se stala v sobotu v 11:17 hodin mezi Novým Bydžovem a obcí Skochovice. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova s jednou cisternou. Osobní vůz skončil zadní částí v příkopu. Jeho řidička vyvázla bez zranění. Hasiči odpojili autobaterii a zasypali provozní kapaliny, které unikly z vozidla. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova vyjely v neděli 12. března 2017 v 08:56 hodin k dopravní nehodě, která se stala v hradecké městské části Pouchov. Při střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda Felície byli zraněni tři lidé. Dvě osoby zůstaly ve vozidlech a po nezbytném ošetření záchrannou službou je hasiči bez použití hydraulického nářadí vyprostili ven. Obě havarovaná auta zabezpečili proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice otevírali v 15:49 hodin dveře bytu v Písečné ulici v Hradci Králové, kde se nacházela zraněná osoba.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely v sobotu 11. března 2017 ve 20:53 hodin k otevření bytu v Jirchářské ulici v Kostelci nad Orlicí. Uvnitř zůstalo malé dítě a na balkoně zavřená jeho matka.

V neděli 12. března 2017 v 08:22 hodin vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Čs. odboje v Dobrušce.

Ve 13:59 hodin vyjeli hasiči k odstranění olejové skvrny z vozovky na nám. F. L. Věka v Dobrušce. Provozní kapaliny unikly kvůli technické závadě na osobním vozidle Peugeot 106. Hasiči zasypali látku sorbentem a zlikvidovali. Od této události přejeli k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, při které byli zraněni tři lidé. Všichni byli ošetřeni a převezeni záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách vyjely ve 14:24 hodin na pomoc ženě v bezvědomí v Dolním Sídlišti v Rokytnici v Orlických horách. Zásah hasičů s AED přístrojem nebyl potřeba a jednotky se vrátily zpět na základny.

K požáru sazí v komíně rodinného domu vyjeli ve 21:15 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolní hasiči do obce Lukavice. Požár způsobil škodu za jeden tisíc korun. Komínové těleso bylo vyřazeno z užívání do doby revize odbornou osobou.

Územní odbor Náchod
Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře byla v sobotu 11. března 2017 v 10:06 hodin vyslána k otevření dveří bytu v ulici Na Obci v Jaroměři.

Náchodští profesionální hasiči v 10:16 hodin pomáhali záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Knáhlova v Hronově.

Krátce po 20. hodině vyjeli náchodští profesionální hasiči k otevření dveří rodinného domu v ulici Zelená v České Skalici, kde si jeho uživatel zabouchnul léky.

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Náchod v neděli
12. března 2017
nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Úpice byly v sobotu 11. března 2017 v 09:30 hodin přivolány k nouzovému otevření bytu v ulici Tylova v Úpici. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen uživatel bez známek života.

Beze škody se obešel požár sazí v komíně domu ve vrchlabské ulici Vápenická, ke kterému vyjeli v neděli 12. března 2017 v 11:40 hodin profesionální hasiči z Vrchlabí. Ti zkontrolovali a pročistili komínové těleso.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v neděli krátce po poledni k odstranění větví z komunikace v Polské ulici v Trutnově.

Územní odbor Jičín
K požáru sazí v komíně rodinného domu v Bašnici vyjeli v sobotu 11. března 2017 v 19:04 hodin profesionální hasiči z Hořic a místní dobrovolní hasiči. Požár nezpůsobil škodu na majetku a nedošlo ke zranění osob.

V neděli 12. března 2017 v 10:41 hodin byli profesionální hasiči z Nové Paky požádáni o mezikrajskou výpomoc při dopravní nehodě osobního vozidla u obce Čistá u Horek na Liberecku. Hasiči asistovali při ošetření jedné zraněné osoby a po jejím převozu do nemocnice se vrátili zpět na základnu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje