Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

12.09.2019 | Královehradecký kraj
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 11. 9. 2019 celkem 30 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana osob – 09:23, 09:23, 09:31

Výpadek elektrického proudu v části města způsobil, že na tísňovou linku volalo hned několik osob, které zůstaly uvězněné ve výtahu. Profesionální hasiči z obou hradeckých stanic pomáhali s vyproštěním lidí v Sekaninově ulici, v ulici Jana Masaryka, v Durychově ulici se stihl výtah rozjet před příjezdem jednotky na místo.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:35

Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice zasahovala u dopravní nehody dodávky a osobního vozidla. Nehoda se stala na křižovatce ulic Akademika Bedrny a Pilnáčkova. Dvě osoby skončily v péči zdravotnických záchranářů. Hasiči zajistili místo nehody a předali jej policistům.

Vysoká nad Labem – dopravní nehoda – 12:12

K nahlášené dopravní nehodě, kdy se měl automobil převrátit mimo komunikaci na střechu ve Vysoké nad Labem, vyjížděli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Osoba z vozidla se nacházela při příjezdu jednotky na místo události mimo havarovaný vůz, do péče si ji převzali zdravotničtí záchranáři. Jednotka místo nehody zabezpečila a následně otočila automobil zpět na kola. Na voze provedli hasiči protipožární opatření a odpojili akumulátor, k úniku provozních kapalin nedošlo. Místo zásahu si následně převzali policisté.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:10

Do katastru části Svobodné Dvory spěchali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Stala se zde dopravní nehoda osobního vozu a motocyklu. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, jednalo se o osobu z motocyklu, která skončila v rukou záchranářů. Jednotka místo nehody zabezpečila a zkontrolovala, zda nedochází k úniku provozních kapalin.

Nechanice – požár – 18:56

Ve Školské ulici likvidovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná nechanická jednotka požár kontejneru na papír před základní školou. Kontejner byl asi ze tří čtvrtin plný sběrového papíru. Na likvidaci nasadili hasiči C proud a prolévali požářiště vodou. Příčina vzniku požáru i výše škody jsou předmětem vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – technická pomoc – 07:25

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují pomohli s transportem pacienta na žádost ZZS.

Broumov – záchrana osob – 10:04

Na Soukenické třídě pomohli místní profesionální hasiči s nouzovým otevřením dveří bytu.

Hořenice – dopravní nehoda – 12:51

V obci Hořenice zajišťovali profesionální hasiči z Jaroměře úklid komunikace po dopravní nehodě.

Broumov – požár – 16:37

Požár osobního vozidla zaměstnal odpoledne profesionální hasiče z Broumova. Automobil hořel v ulici Dlážděná, požár vznikl v motorovém prostoru vozu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 15 tisíc korun.

Hronov – dopravní nehoda – 16:59

Dvě jednotky hasičů spěchaly k nahlášené dopravní nehodě, která se stala na silnici č. 567 v katastru části Zbečník. Osobní vozidlo havarovalo do sloupu veřejného osvětlení, který doslova přerazilo. Hasiči museli z vozu jednu zraněnou osobu vyprostit. Celkem třem zraněným lidem byla poskytnuta první předlékařská péče a poté byly předány zdravotnické záchranné službě. Hasiči dále zajistili místo nehody, o poškozeném sloupu byly vyrozuměny technické služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce.

Dolní Radechová – dopravní nehoda – 17:00

Profesionální jednotka z Náchoda vyjela také k dopravní nehodě do Dolní Radechové, ulice Červeňák, kde došlo ke střetu osobního vozu a cyklisty.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana osob – 01:11

Profesionální jednotka z Trutnova pomohla s nouzovým otevřením dveří bytu v ulici Pavla Křížkovského.

Dubenec – dopravní nehoda – 09:09

K nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla do katastru Dubence vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Automobil skončil mimo vozovku, nehoda se obešla bez zranění. Z vozidla došlo k úniku provozních kapalin. Jednotka zajistila místo události, odstranila následky a předala věc policistům.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 13:29

Profesionální jednotka z Vrchlabí byla vyslána k nahlášené dopravní nehodě osobního vozu a cyklisty. Jednotka místo nehody zabezpečila a předala jej policistům.

Žacléř – požár – 15:12

Do ulice K. Čapka mířily tři jednotky hasičů. Oznamovatel nahlásil, že v bytovém domě je cítit kouř, který se line z jednoho z bytů. Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o nedbalé chování osoby při přípravě potravin, kdy došlo k připálení jídla. Hasiči se postarali o odvětrání prostor domu, nikdo nebyl zraněn. Naštěstí nevznikla při události žádná škoda, ale podařilo se uchránit díky včasnému zásahu hodnoty ve výši milionu korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Žacléř a Trutnov – Horní Staré město.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová

HZS Královéhradeckého kraje