Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 28. 6. 2018 celkem 31 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 11:58
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli v poledne k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Břetislavova. V jednom z vozů cestovala těhotná žena. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, aby ženu prohlédla. Ke zranění nedošlo. Jednotka odstavila automobil mimo vozovku.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 14:57
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zlikvidovali odpoledne v Březhradě olej, který unikl na vozovku z osobního automobilu vlivem technické závady.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 9:59
Hořičtí profesionální hasiči otevřeli dopoledne zabouchnutý byt v ulici Pod Lipou. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Ostroměř – dopravní nehoda – 12:54
ostromer-1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic byli po poledni přivoláni do ulice Domoslavická k osobnímu vozidlu, s nímž řidička havarovala do plotu a elektrického rozvaděče.

Konecchlumí – dopravní nehoda – 13:00
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli k osobnímu automobilu, který havaroval do svodidel na silnici I/35 v Konecchlumí. Uniklý olej zasypali hasiči sorbentem a uklidili komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 13:43
milovice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a dodávky, která se stala v Milovicích. Jedna osoba byla odvezena na ošetření do nemocnice. Jeden jízdní pruh byl zcela neprůjezdný. Hasiči od sebe oddělili zaklesnutá vozidla.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Slotov – technická pomoc – 4:49
Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli byt ve Slotově. Osoba byla odvezena do nemocnice.

Josefov – záchrana osob a zvířat – 5:50
Kočku, která uvízla na střeše domu v ulici Jízdecká, sundali pomocí automobilového žebříku jaroměřští profesionální hasiči.

Broumov, Vernéřoice – technická pomoc – 10:28, 15:37
Broumovští profesionální hasiči pomohli dopoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta do sanitky z budovy na Mírovém náměstí.Jednotka snesla do sanitky pacienta z bytu ve Vernéřovicích.

Jaroměř – záchrana osob a zvířat – 16:29
Profesionální hasiči z Jaroměře otevřeli byt na nábřeží 17. listopadu. Dovnitř se jednotka dostala z žebříku pootevřeným oknem. Starší žena byla odvezena do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – technická pomoc – 8:59
Profesionální hasiči z Vrchlabí odstranili spadlý strom, který blokoval silnici I/14 u Rudníku.

Mladé Buky – technická pomoc – 10:22
Trutnovští profesionální hasiči byli dopoledne přivoláni ke stromu, který spadl v Antonínově Údolí na elektrické vedení. Jednotka strom odstranila.

Bílá Třemešná – dopravní nehoda – 10:29
tremesna3-(1).jpg

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjeli dopoledne ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v Bílé Třemešné. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a pomohli s jejich naložením na odtah. Nikdo nebyl zraněn.

Pilníkov – dopravní nehoda – 13:26
Profesionální hasiči z Trutnova byli přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo na silnici I/16 u Pilníkova. Vůz skončil převrácený na boku. Jedna zraněná osoba byla odvezena do nemocnice. Hasiči provedli na automobilu protipožární opatření.

Strážné – dopravní nehoda – 13.40
Profesionální hasiči z Vrchlabí spolu s dobrovolnými hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli odpoledne přivoláni k nehodě osobního vozidla a dodávky. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči v místě řídili dopravu a pomohli s naložením vozu na odtah.

Trutnov – záchrana osob a zvířat – 16.22
Dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města zachránili odpoledne kotě, které bylo uvězněné ve 2. patře neobývané budovy v ulici Na Dvorkách.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje