Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 10. května 2017

hradec-kral.png
Územní odbor Hradec Králové

17-05-10-Trebechovice-p-O.JPG

Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Třebechovic pod Orebem byly v 07:25 hodin přivolány k dopravní nehodě v Třebechovicích pod Orebem. Ve Vitouškově ulici došlo ke srážce osobních vozidel Citroën a Škoda Octavia. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a po vyšetření nehody Policií ČR odtáhli vozidla mimo komunikaci. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

17-05-10-HK,-Okruzni-ul.JPG

K hlášenému požáru bytu v Okružní ulici v Hradci Králové vyjeli včera v 10:55 hodin profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic. Při jejich příjezdu uživatelka bytu vynášela ke kontejneru kbelík s doutnajícím oděvem. Uvnitř však zůstalo malé dítě, které hasiči vynesli ze zakouřeného prostoru a předali do péče záchranné služby. Záchranáři nakonec převezli malou pacientku k preventivnímu vyšetření do nemocnice. Hasiči odvětrali byt a společné prostory domu. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

rych-nK.jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku vyjeli v 16:37 hodin k úklidu vozovky od provozních kapalin na náměstí v Borohrádku. Olej unikl z poškozeného osobního vozidla a znečistil komunikaci na ploše zhruba 50 krát 50 metrů. Hasiči použili sorbent a provozní kapaliny zasypali.

K dopravní nehodě osobního automobilu došlo včera večer v ulici Podzámčí v Opočně. Na místo určení vyjeli krátce po deváté hodině večer profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolní hasiči. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu uniklé provozní kapaliny z vozovky a po vyšetření Policií ČR odtáhli havarovaný vůz mimo komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

nachod.jpg
Územní odbor Náchod

Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela v 07:18 hodin k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Velká Jesenice. Při příjezdu hasičů na místo se vozidlo zn. Renault Clio nacházelo v příkopu. Jednasedmdesátiletá řidička byla mimo vozidlo a bez zjevného zranění. Kvůli její zdravotní indispozici byla na místo přivolána posádka záchranné služby, která ženu převezla k vyšetření do nemocnice. U vozidla nedošlo k poškození a úniku provozních kapalin. Hasiči předali místo události Policii ČR a vrátili se zpět na základnu.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 16:23 hodin k hlášenému požáru kontejneru v čekárně železniční stanice ve Velkém Poříčí. Hasiči vynesli koš mimo budovu a oheň zlikvidovali.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolných hasičů z Police nad Metují vyjely v 17:10 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Na Sibiři v Polici nad Metují – Velké Ledhuji.

trutnov.png
Územní odbor Trutnov

Jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí a dobrovolných hasičů ze Špindlerova Mlýna se zapojily do taktické cvičení složek IZS Libereckého kraje v Hrabačově na únik čpavku.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli v 11:47 hodin přivoláni na pomoc opeřenci, který uvízl na stromě ve výšce několika metrů v ulici Slovany ve Dvoře Králové nad Labem. Při příjezdu hasičů se již pták na stromě nenacházel.

Požár lesní hrabanky na ploše zhruba dva krát dva metry likvidovali včera o půl čtvrté odpoledne profesionální hasiči z Trutnova u obce Chvaleč. Požár nenapáchal žádné škody na majetku.

Jicin.png
Územní odbor Jičín

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v noci z úterý na střetu 10. května 2017 požár autodílny v obci Vokšice. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun, uchráněné hodnoty činí podle prvotních odhadů pět milionů korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, ke které došlo po poledni u obce Štikov. Řidič osobního vozidla Seat Toledo z dosud nejasných příčin vyjel mimo vozovku, kde narazil do betonového mostku a zůstal na silnici. Na místo události vyjeli ve 12:26 hodin profesionální hasiči z Nové Paky, kteří zajistili vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Z proražené vany u auta unikl olej, který znečistil vozovku v délce zhruba 20 metrů. Hasiči použili sorbent a provozní kapaliny zasypali. Po dobu policejního vyšetřování usměrňovali kyvadlově provoz. Po zadokumentování události Policií ČR pomohli s naložením auta na odtah a očistili vozovku. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje