Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 16. únor 2017

17.02.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 16. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Hořic a hasičů HZS podniku Čepro Cerekvice vyjely o půl desáté dopoledne k dopravní nehodě v obci Sadová. Na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Hořicemi došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda a Volkswagen. Obě skončila mimo vozovku. Záchranáři na místě ošetřili celkem pět lidí a tři účastníky nehody nakonec převezli do nemocnice. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli krátce po jedenácté hodině dopoledne k požáru odpadkového koše na zastávce MHD v ulici Milady Horákové v Hradci Králové. Počínající požár zlikvidoval kolemjdoucí ještě před příjezdem hasičů.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Náchod
Profesionální a dobrovolní hasiči z Broumova vyjeli v 11:28 hodin k hlášenému požáru osobního vozidla v obci Šonov. Plameny zasáhly a poničily motorový prostor u osobního vozidla Seat Cordoba. Hasiči dostali požár velmi brzy pod kontrolu a zlikvidovali krátce po poledni. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Broumovští profesionální hasiči byli včera ve 14:11 hodin přivoláni k dopravní nehodě, která se stala v ulici U Dolní brány v Broumově. Nehoda dvou osobních vozidel zn. Mercedes a Volkswagen se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární zabezpečení a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Broumov)

Jednotka profesionálních hasičů z Náchoda vyjela v 15:30 hodin do pasáže Magnum v Náchodě, kde muž zůstal uvězněný v kabině porouchaného výtahu. Hasiči použili speciální nářadí a otevřeli dveře výtahu.

Dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Náchoda vyjely v 19:36 hodin k hlášenému požáru v objektu lisovny v ulici Bratří Čapků v Náchodě. Ve venkovním ventilátoru zřejmě došlo k zadření součástky, které způsobilo zahoření v odsávacím potrubí. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 19:52 hodin a uhasili během následujících patnácti minut. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 80 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 120 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Bohdašína a Nového Hrádku vyjely v 19:38 hodin k požáru sazí v komíně rodinného domu v Sokolské ulici v Novém Hrádku. Hasiči srazili hořící saze a vyčistili komínové těleso. Požár nezpůsobil žádné škody na majetku.

K hlášenému požáru v areálu závodu na výrobu automobilových součástí v Jaroměři vyjeli včera ve 21:32 hodin profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře, dále dobrovolní hasiči z Černožic a Velichovek. Po příjezdu na místo bylo zjištěn, že došlo ke vznícení nečistot v odsávacím potrubí ventilační věže. Hasiči zlikvidovali požár o půl jedenácté večer. Výše škody nebyla prozatím vyčíslena. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Jaroměř)

Profesionální hasiči z Broumova likvidovali ve 22:52 hodin požár plastového kontejneru s odpadem v Heřmánkovicích.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí vyjela v 11:38 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Dolním Lánově.

Trutnovští profesionální hasiči odstraňovali provozní kapaliny z komunikace v ulici Petříkovická v Trutnově. Z poškozené vany osobního vozidla unikl olej, který hasiči zasypali sorbentem a odstranili z vozovky.

K odstranění rampouchů ze střechy základní školy v Malých Svatoňovicích vyjeli včera v 18:13 hodin místní dobrovolní hasiči.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem pomáhali záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Pod Lesem ve Dvoře Králové nad Labem.

Územní odbor Jičín
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze čtvrtka na pátek 17. února 2017 u požáru dřevěné kolny v obci Chomutice. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena ve 23:52 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hořic a Jičína, dále dobrovolní hasiči z Hořic a Ostroměře. Požár zasáhl celodřevěnou kolnu o rozměrech zhurba tři krát šest metrů, která stála u tzv. šprýcharu. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 00:29 hodin a uchránili tak podstatnou část šprýcharu. U něho došlo k nepatrnému poškození starých oken a střechy. Oheň zničil věci jako nářadí a barvy, které byly uskladněny v kolně. Dohašování ohnisek pokračovalo do 01:46 hodin, kdy byl požár uhašen. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, uchráněné hodnoty na vedlejším objektu činí 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Hořice)

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje