Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 27. březen 2017

28.03.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 27. březen 2017

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 09:32 hodin vysláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, ke které mělo dojít na hlavním silničním tahu mezi Jaroměří a Hradcem Králové, u odbočky na Semonice. Hasiči projeli silnici č. I/33 až k obci Holohlavy a nenašli žádné známky ´po dopravní nehodě. Jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

17-03-27-Novy-Bydzov.JPG

Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla v 15:25 hodin přivolána k požáru u průmyslového areálu v Turkově ulici v Novém Bydžově. Nezletilé dítě při hře se zápalkami zapálilo křoví u budovy vstupní brány do areálu. Oheň poškodil plastové okno a elektrické ovládání pro otevírání vrat. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Nový Bydžov)

17-03-27-Chlumec-n-C-Lisice-(4).JPG

Tři jednotky hasičů zasahovaly včera v podvečer u požáru maringotky na pasece před železničním přejezdem u Chlumce nad Cidlinou ve směru na Lišice. Na místo požáru vyjeli v 17:50 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města nad Cidlinou. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po 18. hodině. Z hořící maringotky se plameny rozšířily na trávu a zasáhly plochu zhruba deset krát deset metrů. Dohašování pokračovalo do 18:19 hodin, kdy byl požár zlikvidován. Šetření prokázalo, že požár způsobili tři bezdomovci přebývající v maringotce. Při snaze o rozdělání ohně v kamnech použili k založení benzín. Hmotná škoda na zničené maringotce činí 12 tisíc korun. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Nový Bydžov)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová během dopoledne prořezávala dřeviny podél železniční trati v Rokytnici v Orlických horách.

K požáru lesního porostu a trávy došlo včera odpoledne u obce Bačetín. Na místo události vyjeli ve 14:24 hodin profesionální hasiči z Dobrušky, dobrovolní hasiči z Dobrušky, Bačetína a Bohdašína. Požár zasáhl plochu zhruba 110 krát 90 metrů. Hasiči museli vytvořit dopravní vedení z hadic, aby se dostali v ohniskům požáru. Pomocí osmi vodních proudů dostali požár v 15:18 hodin pod kontrolu a uhasili v 16:34 hodin. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli v 16:10 hodin k požáru odpadu v plastovém kontejneru na Poláčkově náměstí v Rychnově nad Kněžnou. Na uhašení hasiči použili kbelíky s vodou.

Územní odbor Náchod

17-03-27-Jetrichov.JPG

K dopravní nehodě osobního vozidla došlo včera před polednem na silnici u obce Jetřichov. Řidič osobního vozidla Fiat Punto z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice do příkopu, kde přerazil menší strom a následně čelně narazil do jiného vzrostlého kmene. Na místo události vyjeli v 11:52 hodin profesionální hasiči z Broumova, kteří asistovali záchranářům při ošetření zraněného muže. Poté ho pomohli transportovat do vrtulníku Letecké záchranné služby Hradec Králové, který jej přepravil do nemocnice. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Broumov)

Náchodští profesionální hasiči pomáhali záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Pražská v Náchodě.

Beze škody se obešel požár trávy u rodinného domu v obci Pěkov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Bukovice. Oheň zasáhl plochu zhruba 50 krát 50 metrů.

Profesionální hasiči z Jaroměře otevírali v 15:14 hodin dveře bytu v ulici Žižkova v Jaroměři.

Broumovští profesionálové byli v 16:21 hodin přivoláni k odstranění provozních kapalin z komunikace v ulici Přadlácká v Broumově – Poříčí. Pohonné hmoty znečistily vozovku v délce zhruba deseti metrů. Hasiči zasypali látku sorbentem a očistili povrch silnice.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí likvidovali krátce před desátou hodinou dopoledne požár odpadkového koše před finančním úřadem v Krkonošské ulici ve Vrchlabí. Oheň způsobil škodu za dva tisíce korun.

Ke zranění starší ženy došlo včera po poledni při pálení trávy ve Vrchlabí – Podhůří. Na místo události vyjeli ve 12:23 hodin profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Vrchlabí 3 – Podhůří. Oheň se rozšířil na plochu zhruba 30 krát deset metrů a zranil osobu, která prováděla pálení. Žena utrpěla popáleniny na horní a dolní končetině. Hasiči jí poskytli nezbytnou předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranné služby byla předána k dalšímu ošetření. Požár trávy nezpůsobil škodu na majetku.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí a dobrovolných hasičů z Hostinného odklízely ve 22:27 hodin olej z komunikace v ulici Nádražní v Hostinném. Provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem a očistili vozovku.

Územní odbor Jičín

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje