Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 4. dubna 2017

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje 4. dubna 2017

Územní odbor Hradec Králové
hradec-kral.png

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela krátce po půlnoci do ulice Rybova v Hradci Králové. V jednom z bytů došlo k požáru a uživatelka neotevírala. Jako první se do bytu dostali strážníci, kteří našli tvrdě spící ženu. Uživatelka nechala v troubě pečivo, které se začalo pálit. Záchranná služba převezla ženu do nemocnice na preventivní prohlídku. Hasiči odvětrali zakouřený byt a vrátili se zpět na základnu.

Bez zranění se obešla nehoda dvou osobních vozidel, která se stala o půl sedmé ráno u Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, kteří zkontrolovali obě havarovaná vozidla a zajistili je proti požáru.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli v 07:42 hodin na pomoc ženě z koupelny v bytě v části Podoliby v Králíkách. Hasiči vyprostili seniorku z vany a zkontrolovali její zdravotní stav. Žena neutrpěla zranění.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou zasahovaly v osm hodin ráno u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se srazila v Kozelkově ulici v Chlumci nad Cidlinou. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a jímali unikající provozní kapaliny. Po vyšetření nehody Policií ČR odtáhli havarovaná auta mimo komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

K hlášenému úniku plynu na parkovišti v hradecké městské části Věkoše vyjeli včera v 08:22 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Hasiči společně s pracovníky plynáren provedli kontrolní měření a nezjistili žádné zvýšené hodnoty nebezpečného plynu v ovzduší.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli v 11:50 hodin do budovy Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici, kde byl hlášen požár. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace v laboratoři. Jednotka se vrátila zpět na základnu.

K nouzovému otevření osobního vozidla u hypermarketu v hradecké městské části Plačice, ve kterém zůstalo malé dítě, vyjeli v 19:15 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská. Hasiči otevřeli dveře škodovky a nezraněné dítě předali rodičům.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
rychnov-nad-kneznou.png

Jednotky HZS Královéhradeckého kraje nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Náchod
nachod.jpg

Náchodští profesionální hasiči vyjeli devět minut po osmé hodině ráno k otevření dveří bytu ve Václavické ulici v Náchodě, kde kvůli zalomenému klíči zůstala mladá dívka. Hasiči se dovnitř dostali přes balkon s použitím lezeckého vybavení a otevřeli dveře.

Jednotka profesionálních hasičů z Broumova byla v 18:26 hodin přivolána k odběru uhynulé kachny z vody v Soukenické ulici v Broumově. Hasič v ochranném obleku odebral uhynulého ptáka a uložil do pytlů.

Územní odbor Trutnov
trutnov.png

Dvě jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolných hasičů z Hostinného vyjely v 16:42 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Dolní Olešnici.

Trutnovští profesionální hasiči byli ve 21:10 hodin přivoláni k odstranění větve ze silnice u obce Pilníkov. Větev byla odstraněna ještě před příjezdem hasičů.

Územní odbor Jičín
Jicin.png

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo včera dopoledne na silnici mezi Ostroměří a Konecchlumím. Na místo události vyjeli v 08:27 hodin profesionální hasiči z Hořic, kteří provedli protipožární opatření u vozidel. Jedna zraněná osoba byla při jejich příjezdu v péči záchranné služby, která ji převezla do nemocnice. Po zajištění vozidel se hasiči vrátili zpět na základnu.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli ve 13:15 hodin k nouzovému otevření bytu v ulici Nábř. Kpt. Jaroše v Jičíně. Uvnitř se podle prvotních informací měl nacházet muž se zdravotními potížemi. Hasiči, záchranáři a strážníci nakonec nezasahovali. Podle informací od příbuzných se muž nacházel v nemocnici.

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje