Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 6. do 8. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

09.05.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje od 6. do 8. května 2017

Jednotky požární ochrany Královéhradeckého kraje zasahovaly od soboty
6. května do pondělí 8. května 2017 u 45 událostí. V 21 případech hasiči řešili technické zásahy, dále vyjeli k jedenácti dopravním nehodám a likvidovali sedm požárů, které způsobily škody za téměř 400 tisíc korun. Jednotky likvidovaly jeden únik nebezpečných látek a vyjely k záchraně osoby s náhlou zástavou oběhu. Ve dvou případech se jednalo o zásahy jiné a dvakrát hasiči vyjeli zcela zbytečně.

Pod přístřeškem u rodinného domu shořela dodávka, druhé vozidlo bylo poškozeno
17-05-07-Kobylice-(1).JPG

Tři jednotky hasičů byly v neděli 7. května 2017 v noci přivolány k požáru osobních vozidel pod přístřeškem u rodinného domu v obci Kobylice na Hradecku. Na místo události vyjeli v 01:50 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a Nechanic. Při příjezdu první jednotky na místo byl požár dodávky v plném rozsahu. Osobní vozidlo, které stálo také pod přístřeškem se podařilo jeho majiteli včas vyvézt. Tím se mu podařilo automobil, který byl částečně poškozen ohněm, zachránit před větší materiální škodou. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 02:22 hodin a uhasili ho krátce po třetí hodině ráno. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o technickou závadu na jednom z vozidel. Hmotná škoda byla majitelem předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 700 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Nový Bydžov)

Při pádu bezmotorového letadla se zranil jeho pilot
17-05-08-Jaromer-(2).JPG

K pádu větroně došlo v pondělí 8. května 2017 odpoledne v městské části Josefov v Jaroměři na Náchodsku. Na místo události vyjeli ve 13:00 hodin profesionální
a dobrovolní hasiči z Jaroměře. Bezmotorové letadlo se zřítilo do řepkového pole několik desítek metrů od příjezdové cesty. Hasiči ve spolupráci se záchrannou službou vyprostili zraněného pilota. Po ošetření a zajištění zdravotního stavu ho hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Příčiny a okolnosti pádu šetří Policie ČR a Ústav pro zjišťování příčin leteckých nehod. (foto: stanice Jaroměř)

Zřejmě nedbalost zapříčinila požár včelína
17-05-08-Bela-u-Liberku-(1).jpg

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 8. května 2017 večer u požáru včelína v obci Bělá u Liberku na Rychnovsku. Požár jako první zpozorovali sousedé, kteří přivolali hasiče. Na místo vyjely v 19:23 hodin jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách.

Při příjezdu první jednotky na místo určení byl celý včelín v plamenech. Hasiči ihned začali s hašením a požár v 19:46 hodin lokalizovali. Dohašování ohnisek pokračovalo do 20:14 hodin, kdy byl požár zlikvidován. Oheň zničil celý včelín o rozměrech zhruba šest krát dva metry se šesti včelstvy. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 20 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost samotného včelaře, který prováděl vykuřování včelína pomocí dýmáku. Z tělesa tohoto zařízení zřejmě odlétly jiskry, které způsobily požár. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

por. Bc. Martina Žahourková

HZS Královéhradeckého kraje