Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ve středu 24. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje ve středu 24. května 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 24. května 14 událostí.

hradec-kral.png
Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem byli v 5:19 přivoláni do Bělče nad Orlicí ke spadlému stromu. Vzrostlý dub blokoval vozovku v celé její šíři. Jednotky strom rozřezaly a odstranily.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjížděli v 8:59 k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici U Metelky ve Svobodných Dvorech. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu. Poté uklidili místo nehody. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova otevírali po 9. h (ohlášeno 9:15) zabouchnutý byt v ulici Družstevní v Chlumci nad Cidlinou. Uvnitř byl ponechán zapnutý spotřebič.

Do Urbanic k ohlášenému požáru stohu vyjeli krátce před 10. h (ohlášeno 9:45) profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic, dobrovolní hasiči ze Lhoty pod Libčany, Nechanic, Libčan a Plačic. Jednalo se o planý poplach.

Novobydžovští profesionální hasiči byli v 18:50 přivoláni do Podolib k otevření bytu, ve kterém se nacházela nemohoucí osoba. Ženě, která upadla, pomohli hasiči vstát. Zdravotnická záchranná služba nebyla na místě třeba.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči otevírali po poledni (ohlášeno 12:11) byt v ulici Sokolovská v Jičíně. Jednotka se dovnitř dostala oknem. Uvnitř byla nalezena žena bez známek života.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v 7:39 přivoláni do Bezděkova nad Metují k osobnímu vozidlu, které narazilo do stromu. Poté došlo k menšímu zahoření, které řidič se spolujezdkyní uhasili pomocí ručního hasicího přístroje. Drobný únik provozních kapalin zasypali hasiči sorbentem. Jednotka poté místo douklidila. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Dobrušští profesionální hasiči spolu s novoměstskými dobrovolnými hasiči otevírali po 9. h (ohlášeno 9:12) zabouchnutý byt v ulici Komenského v Novém Městě nad Metují. Uvnitř byl zapnutý sporák.

rych-nK.jpg

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Hasiči zachránili koně spadlého do studny

Náročný zásah trval několik hodin

Profesionální hasiči z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem a Bolehošti zasahovali odpoledne v Bolehošti. Ve 14:02 byly jednotky přivolány k záchraně koně, který spadl do studny. Na místo se dostavil také veterinář. Ze studny, o průměru přibližně 120 cm, museli hasiči nejprve kalovým čerpadlem odčerpat vodu. Pomocí bagru bylo nutné odkopat část zeminy, aby hasiči mohli kamennou tři metry hlubokou studnu rozebrat. Poté bylo nutné vykopat jámu, přes kterou by mohl být uvězněný kůň vyproštěn. Po dvou hodinách se podařilo koně v pořádku pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhnout ven. Jednotky ještě místo vrátily do původního stavu a po 17. h odjely zpět na své stanice.

DN-Borohradek-(2).JPG

Rychnovští profesionální hasiči, dobrovolní hasiči z Borohrádku a drážní hasiči z České Třebové vyjížděli v 15:21 ke střetu osobního vlaku a dodávky, ke kterému došlo na železničním přejezdu mezi Borohrádkem a Holicemi. Ve vlaku cestovaly tři osoby, které byly v pořádku. Taktéž řidič dodávky vyvázl bez zranění. Jednotky provedly na místě protipožární opatření, zastavily únik provozních kapalin a místo uklidily.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem odstranili po poledni (ohlášeno 12:21) spadlý strom ze silnice v Lipnici.

Trutnovští profesionální hasiči byli ve 14:14 přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby ke snesení pacienta do sanitky z bytu v ulici Zvonková v Trutnově. Lékař na místě konstatoval exitus muže a jednotka na místě nezasahovala.

Trutnovští profesionální hasiči vyjížděli v 15:54 k otevření bytu v ulici S. K. Neumanna v Trutnově - Kryblicích. Uvnitř se nacházelo malé dítě. Jednotka pomocí planžety byt otevřela.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele