Zásahy u dopravních nehod

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

18.06.2021 | Královéhradecký kraj
Zásahy u dopravních nehod

Celkem u 33 událostí, z toho u 10 dopravních nehod zasahovaly ve čtvrtek 17. 6. 2021 jednotky požární ochrany v Královéhradeckém kraji. Většina nehod se přitom stala v odpoledních hodinách, jakoby se vysoké teploty podepsaly na pozornosti účastníků silničního provozu.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:03
V Koutníkově ulici se profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská postarala o úklid vozovky po dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:28
Na silnici č. 11 v ulici Bratří Štefanů zasahovala profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové u nehody čtyř osobních automobilů. Jednotka zajistila místo události, odstranila následky nehody a pomohla s umístěním vozidel mimo komunikaci tak, aby nebyl blokován průjezd. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičíněves – dopravní nehoda – 16:28
Na silnici č. 32 zasahovala profesionální jednotka z Jičína a JSDH Kopidlno u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu u části Bartoušov. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, na místě jej vyzvedl vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zajistili místo nehody, vozidla byla odstraněna na odstavnou plochu a místo zásahu bylo předáno policistům.

Dřevěnice – dopravní nehoda – 18:06
K dopravní nehodě čtyř osobních vozidel, která se střetla na silnici č. 16 v katastru obce Dřevěnice, zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jičín a Nová Paka. Zdravotnická záchranná služba si převzala do své péče celkem tři osoby, ty byly následně transportovány do nemocnice. Komunikace byla zpočátku vlivem následků nehody neprůjezdná. Jednotky zajistily havarované vozy a zasypaly únik provozních kapalin. Nejprve byl provoz obnoven kyvadlově, po policejním došetření a naložení vozů na odtah se hasiči postarali o úklid vozovky. Poslední jednotka se na základnu vrátila před 22. hodinou.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jetřichov – dopravní nehoda – 14:45
U dopravní nehody osobního automobilu a kola zasahovali v Jetřichově profesionální hasiči z Broumova a JSDH Meziměstí. Zraněný cyklista byl v péči zdravotnických záchranářů, do nemocnice ho transportoval vrtulník letecké záchranné služby. Jednotky zajistily místo události a byly nápomocny policistům při vyšetřování dopravní nehody.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 18:39
V ulici Školní havaroval do dopravního značení a betonové zdi motocyklista, hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a dále si jej převzala zdravotnická záchranná služba. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Následky dopravní nehody odstranili profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 14:16
Na silnici č. 14 havarovala v Bílém Újezdu dvě osobní vozidla, komunikace zůstala kyvadlově průjezdná. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky, JSDH Solnice a HZSP ŠKODA Kvasiny. Jednotky místo nehody zabezpečily a postaraly se o odstranění následků. Jednu zraněnou osobu si převzala do péče ZZS. Dopravu řídily hlídky městské a státní policie.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Chotěvice – dopravní nehoda – 16:23
K dopravní nehodě kamionu, který havaroval na silnici č. 16 u Chotěvic, vyjížděli postupně profesionální hasiči z Trutnova, JSDH Hostinné a také profesionální jednotka z Hradce Králové. Kamion měl sjet na krajnici, kde následně havaroval do svodidel, na kterých zůstal zaklíněn. Řidiči poskytli hasiči první předlékařskou pomoc. Vozidlo jednotky zkontrolovaly, zda z něj nehrozí únik provozních kapalin. Komunikace byla zpočátku zásahu průjezdná, vyproštění vozidla si vyžádalo následná omezení. Na uvolnění automobilu ze svodidel povolal velitel zásahu vyprošťovací automobil z centrální stanice Hradec Králové, s jeho pomocí se podařilo vrátit vůz zpět na komunikaci. Zásah jednotky ukončily kolem 19. hodiny.

Pilníkov – dopravní nehoda – 17:38
K dopravní nehodě motocyklu vyjížděla do Pilníkova profesionální jednotka hasičů z Trutnova. Řidička skončila v péči ZZS. Hasiči zajistili místo události a prohlédli motorku, zda z ní neunikají provozní náplně.

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 18:30
V části Lipnice havaroval motocykl, řidič skončil i se svým strojem v příkopu. Zraněná osoba byla v péči zdravotnických záchranářů, jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem zajistila místo události a pomohla s transportem pacienta do vozidla ZZS.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje