VIDEO: Hasiči zasahovali u dopravní nehody

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.09.2023 | Boreček/ Liberecký kraj
VIDEO: Hasiči zasahovali u dopravní nehody

V sobotu 23. září 2023 krátce před 9. hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje informaci o dopravní nehodě osobního automobilu, ke které došlo v Ralsku na Českolipsku, části obce Boreček. Při nehodě auto narazilo do stromu a zůstalo stát na přední části vozu opřené o strom.

Po příjezdu na místo události jednotky požární ochrany k podepření vozu provizorně použily nastavovací žebříky a poté provedly stabilizaci vozidla pomocí stabilizačních tyčí. V době příjezdu hasičů na místo události se zraněná osoba nacházela mimo vozidlo, na místo události byla vyslána Letecká záchranná služba. Hasiči spolupracovali se zdravotníky při ošetřování i při transportu osoby do vrtulníku Letecké záchranné služby.

Následně hasiči provedli vyproštění havarovaného vozidla pomocí vyprošťovacího automobilu HZS podniku Správa železnic Liberec. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena. Při nehodě došlo k poškození sloupu telekomunikační sítě. Přes starostu obce byla zajištěna pracovní četa technických služeb obce Mimoň, která po dohodě s velitelem zásahu provedla společně s hasiči vyztužení sloupu, aby byla provizorně zajištěna jeho stabilita.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Česká Lípa a Doksy, hasiči HZS podniku SŽ Liberec a dobrovolní hasiči z Mimoně.

Zdroj:: HZS Libereckého kraje