VIDEO: Odřad HZS LBK zasahoval u požáru v Tisové na Sokolovsku

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2023 | Liberecký kraj
VIDEO: Odřad HZS LBK zasahoval u požáru v Tisové na Sokolovsku

Jednotky z požárního odřadu, který byl v sobotu 26. srpna 2023 sestaven a vyslán do Karlovarského kraje na mezikrajskou pomoc při likvidaci požáru skládky pražců, se dnes v odpoledních hodinách vrátily na své základny. Členové odřadu v Tisové na Sokolovsku na místě události zasahovali s krátkými přestávkami nepřetržitě osmnáct hodin.

FotoNa místo určení dorazil liberecký odřad v sobotu kolem 17. hodiny, o několik desítek minut později hasiči zahájili hasební práce, byli rozděleni do hasebních úseků. Už tak náročný zásah byl komplikovaný i kvůli klimatickým podmínkám na místě. Kolem sedmé hodiny večerní družstvo z liberecké stanice HZS Libereckého kraje na 1. úseku vystřídalo HZS Plzeňského kraje. „Velitelem úseku se stal ppor. Radek Musil a zřídili jsme úsek č. 3, na kterém velel mjr. Jan Pluhař,“ popsal velitel odřadu kpt. Tomáš Janoušek.

Pomocí speciální techniky – Ambassadoru, mobilního hasicího zařízení, které se využívá při velkých požárech, hasiči prováděli pokládku pěny.

Pětatřicetičlenný odřad byl složený z profesionálních hasičů ze všech čtyř územních odborů HZS Libereckého kraje (Liberec, Jablonec n. N., Semily i Česká Lípa) a z dobrovolných hasičů – JSDHO: Hrádek nad Nisou, Lomnice nad Popelkou, Jablonec nad Nisou – Paseky a Nový Bor.

Autor: por. J. Benešová
Foto výše: Jaromír Mottl