Video: Noční požár domu v Zásadě na Jablonecku

HZS Liberecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.02.2024 | Zásada/ Liberecký kraj
Video: Noční požár domu v Zásadě na Jablonecku

Jednotky z druhého stupně požárního poplachu byly v noci z pondělka na úterý 20. února 2024 povolány k požáru rodinného domu do Zásady na Jablonecku.

FotoNa Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla událost nahlášena zhruba třicet minut po půlnoci. Ještě předtím, než požární jednotky přijely na místo události, se z domu samoevakuovala jedna osoba. Při příjezdu hasičů na místo události byl požár domu v plném rozsahu, plameny šlehaly okny a střechou ven. Krátce poté vlivem požáru došlo k destrukci střechy a obvodového zdiva objektu. Ke zdolání požáru hasiči postupně nasadili čtyři útočné proudy C. Zraněné osobě hasiči poskytli první předlékařskou pomoc a poté ji předali do péče Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje.

Nedaleko místa zásahu bylo zřízeno čerpací stanoviště k doplňování hasební látky pro cisterny zapojené do kyvadlové dopravy vody na požářiště. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil zhruba ve tři čtvrtě na tři ráno. Následně hasiči prováděli rozebrání zbývající konstrukce domu, za pomoci termokamery vyhledávali skrytá ohniska a dohašovali je. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka Pěnčín – Huť. Pár minut po osmé hodině ranní byl požár zcela zlikvidován.

Výše škody způsobená požárem byla předběžně stanovena na zhruba 4 miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývají vyšetřovatelé HZS Libereckého kraje a Policie České republiky, jednou z možných příčin vzniku požáru je blíže nespecifikovaná technická závada.

Zasahující jednotky: HZS Libereckého kraje – Tanvald a Jablonec nad Nisou a sedm JSDHO: Držkov, Velké Hamry – Velké Hamry I, Jílové u Držkova, Loužnice, Maršovice, Pěnčín – Huť a Železný Brod.

por. Mgr. Jaroslava Benešová,
tisková mluvčí HZS LBK