Auto v ostravském kolejišti vytahoval nový Omars

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Auto v ostravském kolejišti vytahoval nový Omars

Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu (HZS MSK) zasahovali v pondělí 1.4.2019 ráno v Plzeňské ulici v sousední čtvrti Hulváky nedaleko osady Bedřiška, kde skončil na tramvajových kolejích osobní automobil Hyundai i30. Jeho řidič vyvázl se zraněním hlavy, naštěstí netrefil festovní sloup, držící tramvajové troleje. Vozidlo přesunul mimo koleje i čtyřproudou silnici nový vyprošťovací speciál ostravských profesionálních hasičů Omars.

ViewImage-(13).jpg
Operační středisko hasičů bylo o nehodě dvou vozidel informováno v pondělí po sedmé hodině ranní. Do Plzeňské ulice ve směru na Ostravu-Jih ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Zábřeh dvěma vozidly, mj. vyprošťovacím speciálem VYA Omars na podvozku Tatra Force.

ViewImage-(14).jpg

Hasiči zúžili směr z křižovatky u Nové Vsi na Hrabůvku do jednoho pruhu, také tramvaje v tomto směru musely kvůli překážce na kolejích zastavit. V opačném směru byla kvůli druhému havarovanému vozidlu, stojícímu na silnici, zúžená doprava také do jednoho pruhu, tramvaje mohly tímto směrem projíždět kolem místa nehody jen pomalu.

ViewImage-(15).jpg

Hasiči zabezpečili hyundai před případným požárem a hydraulická ruka omarse ho bez problémů přenesla několik metrů až na okraj chodníku a trávníku u výjezdu z osady Bedřiška.

ViewImage-(16).jpg

Silniční doprava z Nové Vsi na Hrabůvku byla zcela zastavena kvůli vyprošťování asi na 20 minut, tramvaje čekaly asi dvojnásobek času. Pak ještě hasiči místo nehody a její okolí pečlivě uklidili.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje