Bizon a jeřáb vyprošťovali dvě těžká vozidla v Ostravě a Vendryni

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Bizon a jeřáb vyprošťovali dvě těžká vozidla v Ostravě a Vendryni
            S pomocí vyprošťovacího speciálu Mercedes Actros Bizon a silného jeřábu Demag/Terex vyprošťovali profesionální hasiči v pondělí 15.5.2017 dopoledne na území Moravskoslezského kraje hned dva nepojízdné kamiony. První z nich (Volvo) skončil v pondělí ráno v obci Vendryně (okres Frýdek-Místek) pravými koly v příkopu, nakloněný nad autosalonem, a vezl minerální vlnu. Druhý (MAN) - s nákladem kovového odpadu, které se částečně vysypalo na silnici - ještě během dopoledne v Ostravě-Hrabové.
tttt.jpg
            Obě nehody se obešly bez zranění a bez větších úniků provozních kapalin. Ve Vendryni asistovala tradičnímu vyprošťovacímu týmu „Bizon-jeřáb-pojízdná dílna“, který přijel ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Ostrava-Zábřeh, jednotka ze stanice HZS MSK v Třinci, v Hrabové zase jednotka HZS MSK ze stanice Ostrava-Fifejdy.
jjjjio.jpg
            Z kontejneru na nákladním automobilu MAN, který skončil v Ostravě-Hrabové v Nebeského ulici na pravém boku na silničních svodidlech, na svahu ležela vysypána velká část  kovového odpadu. Hasiči před vyprošťováním vozidla vyházeli kvůli odlehčení i další část nákladu. Doprava zde byla omezena jen částečně, vozidlo vyproštěno a postaveno na kola za hodinu.
tttttt.jpg
Petr Kůdela - tiskový mluvčí -HZS Moravskoslezského kraje