Bizon vyprošťoval z příkopu v Bravanticích dodávku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2020 |  Bravantice/ Moravskoslezský kraj
Bizon vyprošťoval z příkopu v Bravanticích dodávku

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 30.3.2020 v podvečer v Bravanticích (okres Nový Jičín) u nehody dodávkového automobilu, který skončil na boku v příkopu. Na silnici jej musel vytáhnout hasičský vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, hasiči pak asistovali při nakládání na vozidlo odtahové služby.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí před pátou hodinou odpolední. Do Bravantic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Ostrava-Zábřeh, odtud vyprošťovací speciál Bizon a mobilní kontejnerová dílna.

Hasiči zabezpečili dodávku před případným požárem a únikem provozních kapalin, pak jej na silnici na kola vytáhla hydraulická ruka Bizona. Teprve tam došlo k úniku malého množství provozních kapalin, hasiči na to měli připravený nasákavý sorbent. Po naložení havarované dodávky na vozidlo odtahové služby hasiči místo nehody pečlivě uklidili.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje