Bouřka s kroupami se prohnala Starými Heřminovy, hasiči čerpali vodu

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2017
Bouřka s kroupami se prohnala Starými Heřminovy, hasiči čerpali vodu
            Více než šest desítek hasičů z 12 profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů se zapojilo v úterní podvečer a večer (30.5.2017) do čerpání vody ze sklepů, garáží i přízemí rodinných domků v obci Staré Heřminovy (okres Bruntál), kterou se prohnala bouře, přívalový déšť i kroupy. Hasiči také stavěli u několika rodinných domků ochranné hráze z velkých gumopryžových vaků, plněných vodou. Nemáme hlášeno žádné zranění.
c.jpg
            První jednotky hasičů vyjížděly ze svých základen do postižené obce kolem půl páté odpoledne, poslední se vracely zpět na základny až kolem 23. hodiny. Čerpat vodu museli hasiči celkem z 41objektů. Spolupracovala s nimi starostka obce, která mj. hlásila místním rozhlasem aktuální předpovědi počasí. Noční přívalový déšť už zde naštěstí neměl takovou sílu jako ten odpolední a hasiči se nemuseli do obce vracet.
oo.jpg
            Ve Starých Heřminovech zasahovaly dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje - stanice Bruntál a Krnov, které přivezly protipovodňový kontejner, společně s nimi deset jednotek dobrovolných hasičů - Bruntál, Krnov, Dvorce, Velké Heraltice, Budišov nad Budišovkou, Brumovice, Lichnov, Světlá Hora, Horní Benešov a Litultovice.
uuuuu.jpg
            Hasiči z okresu Bruntál čerpali v úterý odpoledne a v podvečer vodu na deseti místech, z toho třikrát na území okresního města. Ve zbývajících pěti okresech Moravskoslezského kraje nebylo hlášeno žádné čerpání vody.
foto: Martin Šíbl, HZS MSK Bruntál + SDH Dvorce
Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezský kraj