Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru garáže v Klimkovicích, který vznikl kvůli nedbalosti majitelky při domácích pracech.

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.07.2017
            Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 4.7.2017 odpoledne v Klimkovicích (okres Ostrava-město) u požáru garáže, sloužící mj. jako skladiště, spojené do písmena L s rodinným domkem. Požár si vyžádal zranění – nadýchání majitelky, předběžná škoda byla odhadnuta na sto tisíc korun. Může za něj nedbalost při domácích pracích.

ViewImage-(1).jpg
Operační středisko hasičů bylo o požáru v rodinném domku informováno zhruba půl hodiny po úterním poledni. Do Lagnovské ulice vyjely dvě ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Poruba a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Klimkovice a Ostrava-Polanka nad Odrou.
            Hořelo v garáži se dvěma vraty, včetně stropů a krovů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut, dohašování s vynášením ohořelého materiálu a měřením termokamerou zabralo několik dalších desítek minut. Hasiči museli zavolat tým ZZS MSK pro majitelku, která se nadýchala kouře. Byla převezena do nemocnice na vyšetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje