Dopravní nehoda cisternového automobilu s přívěsem na Opavsku uzavřela silnici na více než 6 hodin.

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2017
Více než 6 hodin byla  24.července 2017 z důvodu dopravní nehody cisternového nákladního automobilu s přívěsem uzavřená silnice mezi obcemi Velké Hoštice a Chlebičov na Opavsku. Opětovné zprůjezdnění komunikace a vyproštění cisterny zajišťovala i těžká vyprošťovací technika HZS Moravskoslezského kraje.
Operační a informační středisko hasičů přijalo informaci o dopravní nehodě v pondělí 24. července 2017 v 13:46 hodin. Na silnici III/0468 v katastru obce Velké Hoštice došlo k dopravní nehodě cisterny převážející 26 tun znečištěné odpadní vody. Cisterna zůstala po nehodě i s přívěsem převrácena na boku přes komunikaci.
ViewImage-aspx.jpg
Na vyproštění havarovaného automobilu museli hasiči povolat těžkou vyprošťovací techniku HZS Moravskoslezského kraje, vyprošťovací automobil Bison a automobilový jeřáb AC60 Demag. Před samotným vyproštěním musel být přečerpán obsah cisteren a hasiči likvidovali i únik provozních kapalin z automobilu. Cisternový automobil s přívěsem se podařilo vyprostit až po 19-té hodině večer.
por. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje