Dva požáry na polích v MS kraji, hasiči zachránili pole s obilím

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.07.2020 |  Moravskoslezský kraj
Dva požáry na polích v MS kraji, hasiči zachránili pole s obilím

Z Ludgeřovic je i video...

Ke dvěma požárům na poli vyjížděli hasiči v Moravskoslezském kraji ve čtvrtek odpoledne. Nejprve hořelo strniště s velkou hromadou sena a hnoje v Ludgeřovicích (okres Opava), kde hasiči rychlým zásahem společně s traktoristou uchránili sousední pole s nesklizenou pšenicí – asi za jeden milion korun. Pak také k večeru hořel balíkovač se strništěm v Bohumíně-Pudlově (okres Karviná) - s předběžně odhadovanou škodou 350 tisíc korun.

V Ludgeřovicích šlo o odpolední požár starých balíků sena a hnoje na ploše zhruba 7 x 5 metrů a k tomu i části strniště. Díky včasnému zásahu hasičů a traktoristovi, který oboral hořící seno, nedošlo k rozšíření požáru na vedlejší pole s nesklizenou pšenicí a také na přilehlý les. Pomocí nakladače pak byly hořící balíky rozebírány a převáženy na strniště, kde je hasiči rozhrabávali a prolévali vodou. Video: https://youtu.be/hi6NIzD4ljw

Operační středisko hasičů bylo o této události informováno ve čtvrtek před 14. hodinou. Vyjelo sem devět jednotek hasičů – čtyři profesionální z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – stanice Hlučín, Ostrava-Přívoz, Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Poruba, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Ludgeřovice, Ostrava-Koblov, Ostrava-Petřkovice, Markvartovice a Šilheřovice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, dohašování jim zabralo další půlhodinu. Zásah se obešel bez zranění.

V Bohumíně-Pudlově hořel ve čtvrtek v podvečer balíkovač za traktorem i s kusem strniště. Může za to technická závada na stroji. Od podvečerní půl šesté zde zasahovaly čtyři jednotky hasičů – z toho dvě z HZS MSK – stanice Bohumín a Orlová, a dvě dobrovolné – Bohumín-Šunychl a Starý Bohumín.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za pět minut, dohašování jim zabralo více než půlhodinu. Ani zde nebyl nikdo zraněn.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje