Dva večerní požáry rodinných domků s velkou škodou v Moravskoslezském kraji

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Dva večerní požáry rodinných domků s velkou škodou v Moravskoslezském kraji

pozar-dum1.jpg
Ke dvěma požárům rodinných domků se statisícovými škodami vyjížděli v pondělí 26.11.2018 večer moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči.  V Sedlnici (okres Nový Jičín) hořela střecha a podkroví nového rodinného domku s předběžně odhadovanou škodou 3 miliony korun, ve Starých Hamrech (okres Frýdek-Místek) starší rodinný domek s předběžně odhadovanou škodou 800 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, příčina vzniku obou požáru je v šetření.

pozar-d.png
Operační středisko hasičů bylo o požáru rodinného domku v Sedlnici informováno v pondělí před půl sedmou večerní. Vyjely sem dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nový Jičín a Bílovec, hasiči z mošnovského letiště a pět jednotek dobrovolných hasičů – Sedlnice, Příbor, Studénka, Bílovec a Štramberk (celkem 8 JPO).
e.jpg  eee.jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 3,5 hodiny, když museli rozebírat střešní konstrukci a hledat skrytá ohniska. Využívali automobilovou plošinu MB Econic Bronto mošnovských letištních hasičů. Přes noc hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči (ze Sedlnice). Likvidace požáru byla nahlášena až v úterý ráno.

pozar-d.png
O požáru rodinného domku ve Starých Hamrech bylo operační středisko hasičů informováno v pondělí před půl osmou večerní. Vyjela sem jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – z Moravskoslezského kraje Staré Hamry a Ostravice, ze Zlínského kraje Horní Bečva (celkem 4 JPO).

www.jpg  ww.jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelé dvě hodiny. Do úterního rána zde hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči (ze Starých Hamrů)

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto:Moravskoslezského kraje