Dvě nehody autobusů zaměstnaly hasiče na Novojičínsku, k oběma zamířila i těžká vyprošťovací technika

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.03.2020 | Moravskoslezský kraj

Sněhová nadílka zkomplikovala dopolední provoz autobusů na Novojičínsku v sobotu 29. února 2020.

Dvě minuty po půl jedenácté byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně spolu s dobrovolnými jednotkami z Kopřivnice a Frenštátu pod Radhoštěm k dopravní nehodě dvou osobních vozidel a autobusu do Lichnova.

Hasiči po příjezdu na místo události provedli speciálními tyčemi stabilizaci autobusu, který zůstal v příkopu nakloněný na bok, následně z vozu zachránili devět lidí. Dva z cestujících utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice.

V osobních vozech cestovali pouze řidiči, těm se po kolizi nic nestalo. O vytažení automobilů se postaraly soukromé odtahové služby, k bezpečnému vytažení autobusu si velitel zásahu po konzultaci s dopravcem povolal techniku ze stanice HZS MSK Ostrava - Zábřeh. Odtud byl na místo vyslán vyprošťovací speciál Bison a s ním rovněž těžkotonážní jeřáb Demag.

Krátce před čtrnáctou hodinou byl autobus vytažen, komunikace uvolněna a uklizena.

Souběžně se zásahem v Lichnově řešili nehodu autobusu hasiči rovněž v Trojanovicích. Tam byli vysláni tři minuty po jedenácté hodině, autobus zůstal mimo komunikaci nakloněný na pravý bok.

Operační středisko k nehodě vyslalo druhé družstvo hasičů ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a spolu s nimi dobrovolnou jednotku města Frenštát pod Radhoštěm.

Hasiči po příjezdu zajistili autobus proti samovolnému pohybu ukotvením k zásahovému automobilu, následně z vozu pomohli ven jeho řidiči. Ten vyvázl bez zranění.

Poté jednotky vyčkaly na místě na těžkou vyprošťovací techniku, která dorazila z předchozího zásahu v Lichnově

Autobus byl vytažen zpět na komunikaci společnou činností vyprošťovacího speciálu Bison a jeřábu Demag. Zásah byl ukončen třicet minut po čtrnácté hodině.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje