Dvě nehody osobních automobilů na Novojičínsku do potoka a stromu

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Dvě nehody osobních automobilů na Novojičínsku do potoka a stromu
nehoda22.png
Ke dvěma nehodám osobních automobilů vyjeli hasiči na Novojičínsku během středečního odpoledne , 23.1.2019, a čtvrtečního brzkého rána , 24.1.2019.

6B-(1).jpg  1-(1).jpg

První se stala v Lichnově, kdy Škoda Octavia skončila po proražení zábradlí mostku v Lichnovském potoce na střeše (3 JPO), u druhé osobní automobil Kia narazil ve Fulneku, místní části Vlkovice, do vzrostlého stromu (1 JPO). V obou případech se řidiči zranili a byl přivolán vrtulník LZS Ostrava.

13B-(1).jpg
V Lichnově vyprošťoval octavii hasičský speciál Bizon, řidič byl při příjezdu hasičů mimo havarované vozidlo.

nehoda22.pngVe Vlkovicích, 24.1.2019, museli profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Bílovec zraněného řidiče Kia při vědomí vyprošťovat ve čtvrtek po šesté hodině ranní zadními dveřmi automobilu pomocí hydraulických nůžek a páteřní desky. Unikla z něj pouze chladicí kapalina.

33-(1).jpg  4-(1).jpg

Vnehoda22.pnge středu, 23.ledna 2019, po 14. hodině zasahovaly v Lichnově u octavie v potoce dvě jednotky HZS MSK - ze stanic Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a kontejnerová pojízdná dílna, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Frenštát pod Radhoštěm.

7B-(1).jpg  11B-(1).jpg

Hasiči položili do potoka preventivně nornou stěnu, ale ani při nehodě, ani během vyprošťování pomocí hydraulické ruky Bizon žádné provozní kapaliny do vody neunikly. Bizon položil havarovanou octavii na břehu potoka na kola.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje