Dvě vyprošťování aut po nehodách v Ostravě a okolí

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.07.2017
Dvě vyprošťování aut po nehodách v Ostravě a okolí
            Dvakrát během několika hodin museli ostravští profesionální hasiči (z HZS MSK) vyprošťovat dva havarované osobní automobily po dopravní nehodě. Poprvé v pátek 30.6.2017 odpoledne terénní Opel v Ostravě-Hrabůvce po střetu s tramvají, podruhé v sobotu 1.6.2017 brzy ráno Volkswagen v příkopu mezi okrajovou ostravskou částí Zátiší a Kyjovicemi (okres Opava).
tt.jpg
            Nehoda ostravské tramvaje a terénního vozidla Opel Frontera se stala v pátek odpoledne před 15. hodinou v Ostravě-Hrabůvce v rušné čtyřproudé ulici Dr. Martínka, oddělené tramvajovým pásem. Starší řidič vyvázl s několika zřejmě méně závažnými zraněními, s hasiči komunikoval a stěžoval si na bolest nohou. Hasiči jej předali do péče týmu ZZS MSK. V tramvaji nebyl nikdo zraněn.
            Zasahovaly zde dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – stanice Jih a Zábřeh. Hasiči zabezpečili na místě nehody Opel před případným požárem a pomocí předního navijáku na zásahovém vozidle a silných paží ho odtáhli na pás trávníku mimo tramvajové koleje i silnici. Předali ho Policii ČR.
             Silniční doprava v ulici Dr. Martínka se během páteční špičky zkomplikovala. Řidiči několika tramvají za sebou a netrpěliví cestující museli čekat na obnovení městské hromadné dopravy až na vyproštění vozidla hasiči. Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin.
ll.jpg

Ke druhé nehodě s vyprošťováním vyjely dvě jednotky HZS MSK - ze stanic Bílovec a Ostrava-Zábřeh - v sobotu brzy ráno na kopec spojující Horní Lhotu (okres Ostrava-město) a Kyjovice (okres Opava). Volkswagen skončil v příkopu na střeše, jeho řidič vyvázl bez zranění.
            Z Ostravy-Zábřehu musel přijet vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, který pomocí hydraulické ruky havarované vozidlo otočil zpět na kola a položil na trávník na rovnou plochu. O jeho odtah se postará nezraněný řidič.
            Hasiči zabezpečili auto před případným požárem a na menší únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje