Hasiči Moravskoslezského kraje mají za sebou klidnou silvestrovskou noc

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.01.2019
Hasiči Moravskoslezského kraje mají za sebou klidnou silvestrovskou noc

V průběhu pondělí 31.12.2018 řešili hasiči v Moravskoslezském kraji větší množství požárů kontejnerů na odpad. Jednotlivé události k sobě však místně nepřísluší, rovněž nelze všechny tyto požáry prokazatelně spojit s oslavami příchodu nového roku.

pozar-ohen3.pngKrátce po půlnoci 1. ledna 2019 se začaly množit drobné požáry krabic a obalů od použité pyrotechniky, k těm jsme vyjeli v deseti případech. Vždy se však jednalo o malý a lokalizovaný požár, který nezpůsobil žádné škody a jehož uhašení bylo otázkou minut.

U žádného z třicítky výše popisovaných požárů neevidujeme žádné zranění, zároveň nevznikla žádná větší škoda. Z pohledu počtu událostí se tak v Moravskoslezském kraji sice jednalo o nárůst ve srovnání s "běžnou" nocí, nicméně žádný zásah si nevyžádal nasazení většího počtu hasičů a techniky. Většina požárů se odehrála na území větších měst - Ostravy, Opavy či Karviné.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje