Hasiči dnes již vyprošťovali řidiče u dvou nehod na Novojičínsku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

16.06.2017
Hasiči dnes již vyprošťovali řidiče u dvou nehod na Novojičínsku

Na dvou místech okresu Nový Jičín vyprošťovali hasiči v pátek 16.6.2017 ráno celkem dva zraněné a zaklíněné řidiče středního věku. První nehoda - dvou nákladních automobilů Iveco a Volvo - se stala v obci Fulnek-Děrné, hasiči zde vyprošťovali řidiče Iveca. Druhá - hned čtyř vozidel - se stala na dálnici D1 u Hladkých Životic, hasiči zde vyprošťovali řidiče osobního automobilu Škoda Favorit. V obou případech museli použít hydraulické vyprošťovací nástroje.
kkk.jpg

Nehoda ve Fulneku byla na operační středisko hasičů nahlášena v pátek krátce po sedmé hodině ranní. Do místní části Děrné vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nový Jičín a Bílovec, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Fulnek. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

Ke druhé nehodě tří osobních automobilů a jednoho nákladního vozidla - na dálnici D1 u Hladkých Životic - vyjeli hasiči o deset minut později. U nehody, která si vyžádala tři zraněné osoby, zasahovala jednotka HZS MSK ze stanice Nový Jičín, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů - Bílovec a Studénka. Dálnice ve směru na Ostravu musela být kvůli odstraňování následků nehody téměř na 40 minut zcela uzavřena.

Havarovanému favoritu začal během nehody hořet motor, uhasili jej cestující pomocí přenosných hasicích přístrojů ještě před příjezdem hasičů.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje