Hasiči lovili fabii z rychvaldského rybníku, kterou utopil opilý řidič

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

26.08.2018
Hasiči lovili fabii z rychvaldského rybníku, kterou utopil  opilý řidič
technika2.pngDvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v sobotu 25.8.2018 dopoledne v Rychvaldu (okres Karviná) u rybníku Skučák, do něhož předtím vjel osobním automobilem Škoda Fabia značně opilý řidič a jeho světlá fabia skončila ve vodě na střeše.

ViewImage.jpg

Řidič se (zřejmě) sám zázračně vysoukal velmi brzy po nehodě ven a při příjezdu složek IZS už seděl na břehu rybníka. Policie ČR proto neměla problém změřit jeho aktuální (velmi kladný) poměr k alkoholickým nápojům.

ViewImage-(3).jpg

O kontrolu prázdnosti (tedy bez dalších osob) napůl potopené fabie, ležící na střeše kousek od břehu rybníka, se postarali profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Bohumín a Karviná. Ti sem vedle jeřábu AJ AC40 Terex/Demag pro jistotu přivezli v lodním kontejneru i dva čluny a nepromokavé kombinézy, nafukovací vesty a přilby k případné záchraně dalších potenciálních cestujících. Žádní nebyli nelezeni.

ViewImage-(8).jpg

S hasiči dorazila také dostatečná zásoba sorbentu k likvidaci úniku provozních kapalin, který nakonec nemuseli použít. Postačilo vytvoření provizorní norné stěny z hasičské hadice, natlakované vzduchem, a to od břehu ke břehu okolo havarovaného auta.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje