Hasiči nad ránem v ostravské části Nová Ves likvidovali požár skladu, museli rozebrat střechu i opláštění

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.10.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj

Osm hasičských jednotek zasahovalo v pátek 8. října 2021 v brzkých ranních hodinách u požáru skladu o půdorysu přibližně 15 × 30 metrů v Ostravě-Nové Vsi.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen dvanáct minut po páté hodině, na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh, Ostrava-Jih, Fifejdy, Slezská Ostrava a Poruba, spolu s nimi k zásahu vyjely dobrovolné jednotky z Nové Vsi, Zábřehu a Radvanic.

Využita byla i výšková technika - automobilová plošina i automobilový žebřík, hasiči z nich rozebírali jak střechu objektu, tak jeho boční opláštění. Plechy řezali rozbrušovacími pilami, jednotlivá ohniska vyhledávali termokamerami.

Video zde:

Velkou část uskladněného zboží se podařilo bez poškození vyvézt ven na volnou plochu, požár ho nezasáhl. Lokalizaci velitel zásahu ohlásil v 7:18.

Na místě v současné době pracují vyšetřovatelé, kteří zjišťují nejen příčinu vzniku samotného požáru, ale rovněž výši způsobené škody.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje