Hasiči opravovali a uklízeli na Těrlicku strženou střechu firemní garáže

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.02.2022 | Stodola/ Moravskoslezský kraj
Hasiči opravovali a uklízeli na Těrlicku strženou střechu firemní garáže

Tři jednotky hasičů z Karvinska zasahovaly pět hodin v pondělí 7.2.2022 u stržené plechové sedlové střechy na bývalé stodole, kterou poškodily v pondělí ráno silné poryvy větru. Letící plechy naštěstí nikoho nezranily. Stodola v Těrlicku, místní části Hradiště (okres Karviná), dnes slouží jako firemní garáž.

Operační středisko hasičů vyslalo v pondělí dopoledne do Hradiště dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Havířov a Karviná, odkud přijel výsuvný automobilový žebřík AZ 37 MB Metz, společně s nimi jednotku dobrovolných hasičů Těrlicko-Hradiště.

Na zemi do 30 metrů kolem stodoly-garáže ležela plechová střešní krytina, stržená asi na ploše 15 x 10 metrů sedlové střechy. Hasiči nejprve uklidili nebezpečné plechy a další části střechy na zemi, uvolněné plechy, které zůstaly na střeše, připevňovali zpět na krovy pomocí automobilového žebříku a pneumatického kladiva.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje