Hasiči pomáhali zraněným u nehody 5 aut u Ostravy a rozdávali Hasíky

10.11.2018
Hasiči pomáhali zraněným u nehody 5 aut u Ostravy a rozdávali Hasíky
nehoda22.png hasik.gif
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 9.11.2018 odpoledne až do večerních hodin u nehody pěti osobních automobilů na silnici I/58 mezi Starou Vsí nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město) a Petřvaldem (okres Nový Jičín). Vyžádala si zranění pěti osob, z toho jednoho dítěte. Hasiči mu dali pro uklidnění plyšového dráčka Hasíka, stejně jako dalším dvěma nezraněným dětem z jiných havarovaných aut.

ViewImage-(9).jpg  ViewImage-(10).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek před patnáctou hodinou. Na okraj Staré Vsi nad Ondřejnicí (ve směru na Mošnov) vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – Jih a Zábřeh.

ViewImage-(11).jpg  ViewImage-(12).jpg

Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili havarovaná vozidla, která zůstala stát na silnici či na krajnici, před sanita34.pngpřípadným požárem. Pomáhali s transportem zraněných osob do sanitek ZZS MSK. Na únik provozních kapalin (pouze na silnici) z několika aut použili nasákavý sorbent, který později uklidili.

ViewImage-(13).jpg  ViewImage-(14).jpg

Po dobu hasičského zásahu byla silniční doprava odkloněna v obou směrech.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje