Hasiči překládali dlouhé tyče na dálnici a vytahovali sypač i Alfu Romeo

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2021 |  Moravskoslezský kraj
Hasiči překládali dlouhé tyče na dálnici a vytahovali sypač i Alfu Romeo

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), vybavených automobilovým jeřábem, zasahovaly brzy ráno v úterý 19.1.2021 na dálnici D1 u Bravantic (okres Nový Jičín) u nehody polského kamionu s nárazem do svodidel. Hasiči museli jeřábem sesbírat z vozovky čtyři balíky kovových tyčí ve tvaru „L“ o délce šesti metrů, každý balík vážil tři tuny.

Dálnice ve směru na Olomouc byla zhruba hodinu a půl uzavřena (cca 04:00-5:30), obchvat byl kolem Klimkovic. Řidič vyvázl bez zranění. Zasahovaly zde dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud jeřáb AJ AC 60 Demag/Terex přijel i s kontejnerovou mobilní dílnou.

Hasiči naložili těžké balíky zpět na polský kamion, ten přejel na nejbližší parkovací plochu.

Krátce po pondělním poledni (18.1.2021) začaly dvě jednotky HZS MSK (ze stanic Havířov a Ostrava-Zábřeh) vyprošťovat v Havířově-Dolní Suché posypové vozidlo Man, které na úzké zasněžené komunikaci sjelo částečně do příkopu při míjení se s osobním vozidlem, a hrozilo jeho převrácení. Z Ostravy-Zábřehu přijel na úspěšnou pomoc vyprošťovací automobil MB Actros Bizon s kontejnerovou mobilní dílnou na kontejnerovém automobilu MB Atego.

Rovněž krátce po pondělním poledni (18.1.2021) vyjely čtyři jednotky hasičů do Ostravy-Bartovic k nehodě osobního automobilu Alfa Romeo, který ve směru na Ostravu sjel mimo silnici, skončil za ochranným oplocením a narazil do stromu. Řidič byl v době příjezdu na místo mimo vozidlo, stěžoval si na bolest hrudníku

Doprava byla ve směru na Ostravu svedena do jednoho pruhu, při vyprošťování speciálem VYA Tatra 815-7 Omars ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh byla silnice na několik minut uzavřena zcela. Zasahovaly zde tři ostravské jednotky HZS MSK (ze stanic Zábřeh, Fifejdy a Slezská Ostrava) a také jednotka dobrovolných hasičů Radvanice.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje