Hasiči rozvezou po Moravskoslezském kraji testovací sady pro školy

06.04.2021 | Moravskoslezský kraj
Hasiči rozvezou po Moravskoslezském kraji testovací sady pro školy

Je i video.

Bezmála 443 tisíc antigenních testů pro školy v Moravskoslezském kraji přivezli v úterý 6.4.2021 po poledni profesionální hasiči do Krajského distribučního centra v Ostravě-Hrabůvce, a to ze skladu státních hmotných rezerv ve Štítině (okres Opava).

Ve středu (tedy zítra) dopoledne začnou hasiči převážet krabice s testovacími sadami na radnice 22 obcí s rozšířenou působností (ORP), odkud si je budou vyzvedávat jednotlivé školy, u těch menších ORP pak budou zřejmě rozváženy až do škol. Například krajské město tak získá téměř 125 tisíc testů.

Testovací sady přivezl ve středu po poledni do hasičského skladu v Ostravě-Hrabůvce velký nákladní automobil Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín s přívěsem. O vyložení do tepla a sucha přechodného skladiště (bývalé stanice HZS MSK) se postarali společně příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic.

Odkaz na video (HZS MSK): https://youtu.be/sTV74lVuAHI

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje