Hasiči uchránili na Novojičínsku sklad nábytku před požárem kvůli včelám

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

02.08.2017
Hasiči uchránili na Novojičínsku sklad nábytku před požárem kvůli včelám
            Majetek řádově v několika statisících korunách zachránili v úterý 1.8.2017 dopoledne díky rychlému zásahu hasiči, kteří vyjeli k požáru trávy v Jeseníku nad Odrou, místní části Blahutovice (okres Nový Jičín). Oheň se totiž začínal dostávat na střechu bývalého kravína, který dnes slouží jako sklad nábytku.
            Začalo to nevinně. Seniorovi, který chtěl uklidnit své agresivní včely, vypadl během úterního dopoledne z kuřáku (dýmáku) uhlík. Než stačil včelař zareagovat, oheň se rozšířil po suché trávě. Zanedlouho začal olizovat stěny a střechu bývalého kravína, který dnes slouží jako sklad nábytku.

oo.jpg
            Do Blahutovic mezitím dorazily čtyři jednotky hasičů - jedna profesionální ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Novém Jičíně a tři jednotky dobrovolných hasičů - Starý Jičín, Odry a Suchdol nad Odrou. Hasiči dostali oheň na ploše 400 metrů čtverečních a na střeše kravína pod kontrolu během devíti minut, dohašování, doprovázené kontrolami zasažených míst termokamerou, jim zabralo půlhodinu.
jj.jpg
            Celkovou škodu tak mohl vyšetřovatel požárů HZS MSK předběžně stanovit jen na „lichotivých“ pět tisíc korun. Neopatrný senior vyvázl bez zranění.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje