Hasiči v Moravskoslezském kraji pomohli 11 vozidlům, zapadlým ve sněhu

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.01.2019
Hasiči v Moravskoslezském kraji pomohli 11 vozidlům, zapadlým ve sněhu

Moravskoslezští hasiči vyjeli od úterního rána 8.1.2019 do 15 hodin nejméně k jedenácti vozidlům, zapadlým ve sněhu, hlavně na Novojičínsku. Šlo o kamiony, další nákladní automobily, dodávky a v jednom případě i autobus.
 snih-sil5.jpg snih2x.jpg
K bezpečnému vytažení z příkopu, sněhového jazyku či závěje používali hasiči hlavně navijáky svých hasičských vozidel. Všechny tyto nehody se obešly bez zranění, také bez poškození vyprošťovaných vozidel.

nehoda22.pngVedle toho hasiči od úterního rána do 15 hodin vyjeli už jen k jedné „klasické“ nehodě - po střetu 2 osobních automobilů uprostřed obce Tichá na Novojičínsku, která si vyžádala zranění jedné osoby, podle zasahujících hasičů méně závažné. Tam ale nevyprošťovali ze sněhu žádná zapadlá vozidla…

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje