Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjeli kvůli počasí více jak třicetkrát, hlavně v Ostravě

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2017
            Celkem 31 výjezdů kvůli večerní bouřce a silnému větru mají na kontě profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji v noci z úterý na středu 7.6.2017. Vyjížděli v okresech Ostrava-město (21), Frýdek-Místek (7) a Karviná (3), hlavně k popadaným stromům. V Ostravě odstraňovali stromy 20x. V některých případech znamenal jeden výjezd i více pořezaných a odklizených stromů.
            Nejvíce výjezdů (téměř 30) zaznamenali hasiči především v úterý 6.6.2017 od 21. do 23. hodiny. Není vyloučeno, že ještě během středečního rána (po rozednění) bude počet výjezdů narůstat. Za celé úterý a středeční ráno nevyjeli moravskoslezští hasiči ani jednou k čerpání vody.
            Zmiňované události si nevyžádaly žádná zranění ani vyšší škody, pokud nepočítáme částečně utrženou střechu o ploše 10 x 10 metrů v Ostravě-Jihu v Horní ulici, kterou rozebírali hasiči ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu a házeli na zem mezi domy, a poškozený sloup veřejného osvětlení s dopravní značkou v ostravské Plzeňské ulici.
j.jpg

hhh.jpg
            Na snímcích z Nádražní ulice (Moravská Ostrava) hasiči ze tří jednotek HZS MSK (Fifejdy, Přívoz a Zábřeh) odstraňovali v úterý pozdě večer nakloněný strom, opřený o fasádu domu, a to pomocí jeřábu AJ AC60 Demag/Terex (Ostrava-Zábřeh), a také automobilové plošiny AP 42 MB Econic (Přívoz). Lípa měla 25 metrů, průměr kmene 55 cm.
mmm.jpg

mmmmmm.jpg
            Druhá série ukazuje spadlou lípu na plot mateřské školy v ulici Josefa Lady (Moravská Ostrava). Odstranila ji dnes ráno pomocí motorové pily jednotka HZS MSK Fifejdy. Lípa měla asi 20 metrů, průměr kmene 50 cm.
Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje