Hasiči v Ostravici zachránili paraglidistku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.09.2023 | Ostravice/ Moravskoslezský kraj
Hasiči v Ostravici zachránili paraglidistku

V Ostravici zasahovaly v sobotu 16. září 2023 tři jednotky hasičů u záchrany paraglidistky z koruny stromů. Žena ve výšce uvízla po neočekávaném střihu větru, událost se však obešla bez zranění.

Operátoři tísňové linky přijali volání pět minut před čtrnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice ve Frýdku-Místku a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Ostravice a Pražmo.

Žena zůstala na stromě ve výšce přibližně 8 metrů, nebyla zraněná a se záchranáři po celou dobu komunikovala.

Hasiči na místě ustavili automobilový žebřík, ze kterého se členové lezecké skupiny pomocí motorové pily prořezali až k samotné paraglidistce. Tu si k sobě jeden z lezců bezpečně uchytil pomocí popruhu a následně jí pomohl do koše výškové techniky.

Hasiči svezli ženu dolů a poté s žebříkem zajeli do korun stromů i pro samotné křídlo.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje