Hasiči v Těrlicku odstraňovali zlomený strom, zůstal zavěšený na drátech nízkého napětí

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.07.2023 | Těrlicko/ Moravskoslezský kraj

Komplikované odstranění zlomeného stromu za sebou mají profesionální hasiči ze stanic Havířov a Karviná.

Do Těrlicka byly obě jednotky vyslány v sobotu 8. července 2023 krátce před půl pátou odpoledne.

Poškozený strom zůstal zavěšený na drátech nízkého napětí a veřejného osvětlení, jeho postupné ořezání nebylo z důvodu ohrožení potrubí pod ním možné.

Velitel zásahu si tak na místo události povolal automobilový jeřáb. Pomocí něj hasiči strom zajistili a po částech odstranili. Zásah zabral téměř dvě hodiny, během nasazení jeřábu byla Karvinská ulice uzavřena.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje